Reklam
  • Reklam
Gençler ve aileler dikkat! Zombi hapı kabusu KKTC’ye sıçradı!

Gençler ve aileler dikkat! Zombi hapı kabusu KKTC'ye sıçradı!

Dünyada gençlerin kabusu haline gelen Flakka, yani zombi hapı KKTC'ye de ulaştı. Lefkoşa'da yaşanan kriz, herkesi korkuttu. İşte detaylar.

Reklam
09 Kasım 2017 - 10:31
Reklam

Amerika'da ortaya çıkan ve halk dilinde zombi hapı olarak bilinen ‘flakka” adındaki sentetik uyuşturucu, dünyaya hızla yayılıyor.

Haberal Kıbrıslı'dan Candan Mert'in haberine göre, göre geçtiğimiz gün Lefkoşa Surlariçi bölgesinde bulunan bir gençte halk dilinde zombi hapı olarak bilinen ‘flakka- adında sentetik uyuşturucunun belirtilerini gösterecek şekilde kriz geçirdi.

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’de de rastlanılan sentetik uyuşturucuya, son günlerde Güney Kıbrıs’ta da olması konusunda çıkan haberlerin ardından, büyük korku yaratan bu illetin KKTC içerisine girip girmediği ile ilgili tartışmalarından dolayı insanlar şüphe içerisinde. Son dönemlerde Brezilya'da görülen hapı kullananlar tıpkı bir zombi gibi davranıyor ve 'yamyam' özellikleri gösteriyor.

“Kriz geçirip insanları ısırmaya çalıştı”

Güvenilir bir kaynaktan edinilen bilgilere göre geçtiğimiz gün Lefkoşa Surlariçi bölgesinde bulunan bir gençte halk dilinde zombi hapı olarak bilinen ‘flakka- adında sentetik uyuşturucunun belirtilerini gösterecek şekilde kriz geçirdi.

Kimliğinin açıklanmasını istemeyen kaynak tarafından, kriz geçirmek suretiyle bahse konu uyuşturucuyu kullanan kişilerdeki belirtilerin aynısını gösteren gencin ailesinin genci zapt etmekte zorlandığı belirtilirken, genci kontrol altına almaya çalışan çevresindeki kişileri de ısırmaya çalıştığı iddia edildi. Çevre sakinleri olarak bulunan komşuların polisi çağırdığı ve sonrasında gencin tedavi olmak üzere olay yerinden götürüldüğü iddia edildi.

Flakka kullanımının ardından Delirium denen ve nadir olarak görülen aşırı güçlü yan etkide kaygı, halüsinasyonlar, disoryantasyon, yüksek vücut ısısı, ağrıya / acıya duyarsızlık ve hiper-saldırganlık görüldüğü belirtiliyor. Tüm dünyada büyük korku uyandıran  Videolarda görüntülenen zombi etkisi ve et yeme gibi semptomların ise henüz bilimsel bir dayanağa sahip olmaması sebebiyle neticelenmediği belirtiliyor.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kredo Muhasebe ve Danışmalık Şirketi, münhal açtı!..
Kredo Muhasebe ve Danışmalık Şirketi, münhal açtı!..
Bakanlar Kurulundan Kararname!..
Bakanlar Kurulundan Kararname!..