Reklam
  • Reklam
Geçitkale’de toplu açılış!

Geçitkale’de toplu açılış!

Geçitkale’de, Türkiye Cumhuyriyeti Kalkınma ve İşbirliği Ofisi, Geçitkale Belediyesi öz kaynakları ve sponsorların katkısıyla yapılan eserlerin toplu açılışı gerçekleştirildi.

Reklam
20 Mayıs 2017 - 09:44
Reklam

Geçitkale köy meydanı, Çamlıca Kültür Evi, Geçitkale Belediyesi Mehmet Aybar Kreşi ve Parkı, Mallıdağ Parkı ve Çınarlı Parkı’nın toplu açılış töreni Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın katılımıyla yapıldı.

Toplu açılış törenine;  CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman,  Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu, bazı CTP’li milletvekilleri,  Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçiliği Kalkınma  ve Ekonomik İşbirliği Ofisi Başkanı Bilal Kendirci ve diğer yetkililer katıldı.

AKINCI

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Geçiştkale’ye kazandırılan eserlere katkı koyanları kutlayarak, eserlerin yapılması yanında,   olduğu gibi korunmasının da çok önemli olduğunu kaydetti.

Bundan sonra tüm Geçitkale halkına düşen görevin bu eserleri yaşatmak olduğunu söyleyen Akıncı,  park içinde yer alan heykelin korunmasının önemine vurgu yaptı.

Akıncı, sanat eserleri konusunda Lefkoşa’da Arabahmet’te  kötü örneklerin yaşandığını belirterek,  “sanat eserlerini gözümüz gibi koruyalım, sanata, sanatçıya ve eserlerine  değer verdiğimizi dosta düşmana gösterelim” dedi.


ERHÜRMAN

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman da,  Belediye Başkanı’nın Geçitkale’ye kazandırdığı  eserlerin tamamının  çocuklara ve gençlere yönelik olduğunu, böyle bir günde açılışın da anlamlı olduğunu söyledi.

Erhürman,  Belediye Başkanı Hasan Öztaş’ın geleceğe yatırım yaptığını, kıt kaynaklarla çok önemli işler başardığını dile getirdi.

Köylerin kente dönüşümündeki en önemli göstergelerden birinin meydanlar olduğunu  belirten Erhürman,  Geçitkale’nin de artık bir meydana,  heykele, çocuk parkına, kreşe ve gençlik merkezine kavuştuğunu kaydetti.


ÖZTAŞ

Geçitkale Belediye Başkanı Hasan Öztaş da,  daha güzel ve özel Geçitkale için yola çıktıklarını, köyden kente dönüşümde önemli mesafe kat ettiklerini söyledi.

Belediye Başkanı olarak iyi bir miras almadıklarını belirten Öztaş,  bu mazerete sığınmayarak önemli işlere imza tıklarını belirtti.

Öztaş,  40’a yakın proje gerçekleştirdiklerini  bu sayının   bir çok belediyenin toplam projesinden daha fazla olduğunu söyledi.

“Yaptıklarımız seçimlik değil, geleceğe yatırım yaptık” diyen Öztaş, hayallerine emin adımlarla yürüdüklerini belirtti.

Öztaş 2017 yılı itibarıyla Geçitkale’nin çekim merkezi haline geldiğini de sözlerine ekledi.
 

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sosyal Sigortalar Dairesi Müdürlüğünden yeni karar!..
Sosyal Sigortalar Dairesi Müdürlüğünden yeni karar!..
Özmerhan Group, münhal açtı!..
Özmerhan Group, münhal açtı!..