Reklam
  • Reklam
FETÖ, KKTC’de de terör listesine girdi, operasyon için...

FETÖ, KKTC'de de terör listesine girdi, operasyon için istihbarat bekleniyor!

Darbe girişimine kalkışan FETÖ'ye karşı, KKTC'de de operasyonlar başlıyor. Başbakan Hüseyin Özgürgün, Bakanlar Kurulu sonrası dikkat çeken açıklamalar yaptı..

Reklam
21 Temmuz 2016 - 18:12 - Güncelleme: 22 Temmuz 2016 - 01:48
Reklam

Darbe girişimi sonrası Türkiye’de başlayan FETÖ avı, KKTC’ye de yansıyacak. Bakanlar Kurulu sonrası kameraların karşısına geçen Başbakan Hüseyin Özgürgün, FETÖ /PDY örgütünü de terör listesine alındığını duyurdu.

Özgürgün, “Listeye giren bütün örgütlerin tüm faaliyetleri yasaklanmaktadır. Böyle bir olay tespit edilirse, güvenlik kuvvetlerimiz ve polisimiz ortaya çıkacak problemi aşabilecek durumdadır. Hali hazırda da gerekli önlemler alınmıştır. Ankara’ya yapacağımız ziyarette de bu konular muhakkak gündeme gelecektir ve muhataplarımızla bu konuları değerlendireceğiz. FETÖ şu anda ülkemize geldi diyemem ancak böyle duyumlar var. Bizim, polisimizin ve güvenlik kuvvetlerimizin müdahale edebileceği bir istihbarat henüz gelmiş değildir.”

arbe girişimi nedeniyle tutuklanan KKTC'li askeri öğrenciler hakkında da konuşan Özgürgün, “Tutuklananlar arasında başka ülkelerin de öğrencileri var. Mahkeme sürecinde bir netice alacağımızı düşünüyorum. Sonucu beklemek lazım. Bu konuda Dışişleri Bakanlığımız gerekli girişimleri yaptı. Mahkeme sürecini beklemek gerekiyor.”

 

 

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ethfinex'ten yeni içerik tokenleri!..
Ethfinex'ten yeni içerik tokenleri!..
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 24 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 24 Eylül 2018