Reklam
  • Reklam
Fazilet Dönmezoğlu: "Golden Tulip Hotel organizasyonların...

Fazilet Dönmezoğlu: "Golden Tulip Hotel organizasyonların merkezi haline geldi."

Ödül töreni, iş toplantısı, düğün-dernek veya kutlamalar.. Başkent Lefkoşa’da bu tür etkinliklerin buluşma noktası Golden Tulip Otel’deyiz. Tercihin sebebini ve müşterilere sundukları hizmeti konuşacağız. Konuğumuz bu zorlu operasyonları başarıyla ve hepsinden önemlisi severek yürüten Golden Tulip Hotel Banquet Hotel Koordinatörü Fazilet Dönmezoğlu.

Reklam
27 Ekim 2017 - 09:12 - Güncelleme: 02 Kasım 2017 - 14:17
Reklam

 

“ÖNCELİĞİMİZ FİYAT DEĞİL, KALİTE”

Birçok etkinliğe ev sahipliği yapıyorsunuz otel olarak. Detayları konuşacağız. Fakat gelin önce oteli yakından tanıyarak başlayalım. Etkinlikler için ne tür salonlarınız var?

Golden Tulip Otel’de 3 adet vip toplantı salonu ile 300 kişilik kapasitede büyük bir toplantı salonumuz mevcut. Ek olarak yine istediğimiz zaman toplantı salonuna da çevirebileceğimiz bir banket alanımız var. Toplantı salonlarımız ihtiyaca yönelik tasarlanmış olmuş, toplantı esnasında kullanılabilecek tüm alt yapı ve tüm gerekli teknik ekipmanlara sahip.

Ek olarak 4 mevsim kullanılacak Havuz Başı banket alanımız mevcut. Eşsiz bir alan. Üzeri açılıp kapanabiliyor, bu da 12 ay boyunca banket organizasyonları için muhteşem bir alan sağlamış oluyor. Havuz başı yaklaşık olarak kokteyl düzeninde 1000, yemekli düzende ise 600 kişilik bir alana sahip. Muhteşem bir gece ambiyansı var. Bu bahsettiklerimiz ana hatlarıyla banket alanları, tabii ki otel içerisinde kullanılan daha başka banket alanları da mevcut.

 

”ORGANİZASYONLARI EN İNCE AYRINTISINA KADAR PLANLIYORUZ”

Etkinliklerin ve toplantıların merkezi Golden Tulip. Nedir bunun sebebi? Misafirlerinize hangi hizmet ve ayrıcalıkları sunuyorsunuz?

Golden Tulip Otel hakikaten banket organizasyonlarının ana merkezi haline geldi. Bizler için çok gurur verici bir durum. Ay bazında baktığımız zaman sadece banket organizasyonlarında minimum 6000 konuk ağırlamış oluyoruz. Şunu söyleyebilirim ki hizmet kalitesi çok önemli ve tabii ki aynı kaliteyi sürdürebilmek.

Golden Tulip Otel bu kaliteyi kapılarını ilk açtığı günden beri üstüne ekleyerek devam ettiriyor. Üst düzey toplantılar, eğitim seminerleri, sempozyumlar, şirket toplantıları ve yemekleri, fuar, sergi, konserler, özel gün kutlamaları, özel davetler, düğün ve nişan organizasyonlar.. Golden Tulip Otel olarak konuklarımıza geniş bir hizmet yelpazesinde başarılı organizasyonlar sağlıyoruz. Ekibimiz ile organizasyonları unutulmaz kılmak için her detayı misafirin isteği doğrultusunda en ince ayrıntısına kadar planlıyoruz.

Bu kadar geniş kullanım alanı ve özel hizmetten bahsettiniz. Okuyanlar merak ediyordur, fiyatlar nasıl?

Bizler yıllardır devlet erkanına, neredeyse adadaki tüm şirketler ile kurum, kuruluş ve federasyonlara çok sayıda organizasyonlar gerçekleştirdik. Fiyat politikasından önce ilk önceliğimiz kalitemiz oldu. Zaten tüm ön görüşmelerde fiyat detaylarımız görüşülüyor, elimizden geldiğince misafirin yanında olmaya çalışıyoruz.

 

“DÜĞÜN SEZONUMUZ 12 AY SÜRÜYOR”

Yoğunluk takviminiz nasıl? Hangi dönemlerde, hangi etkinlikler öne çıkıyor?

Golden Tulip Otel 12 ay yoğunluğu olan bir otel. Sadece dönemsel olarak organizasyon çeşitleri değişiklik gösteriyor. Örneğin Eylül ayı itibariyle yoğun bir şekilde toplantı, seminer, kokteyl organizasyonları başlıyor. Ardından Ekim sonu yılbaşı çalışmalarımıza başlıyoruz. Yılbaşı özel şirket gala yemekleri gerçekleştiriyoruz. Yılbaşı gününde yılardır gerçekleştirdiğimiz, özel şovların da olduğu 31 Aralık günü yılbaşı gecesi muhteşem geçiyor. Yıllardır full rezerve ile bitiriyoruz bu günü. Bunların yanında tabii muhteşem düğün organizasyonlarından da bahsetmeden geçmeyelim. Çiftlerin hayatlarının en özel ve önemli günü olduğunun bu süreç boyunca bizler de farkındayız. Süreç diyorum çünkü düğün organizasyon tarihi belli olduğu andan itibaren (yaklaşık olarak 1 yıl önceye dayanıyor) çiftler ile ön görüşmelerimiz başlamış oluyor. Düğün günü servis edilecek olan menüden, tüm süsleme dekorasyonunun, orkestra ve fotoğraf detaylarının demolarını gerçekleştiriyoruz. Düğün günü ise özellikle gelinin yanında onun tüm ihtiyaçları ile ilgilenecek olan bir yardımcı veriyoruz. Bu en özel ve anlamlı günü adeta bir hikayeye çevirmek için ve unutulmaz kılmak için varız. Havuz Başı tüm organizasyonlarda olduğu gibi düğün organizasyonlarında da 12 ay kullanılmak üzere tasarlanmış eşsiz bir alan. Yani bizim düğün sezonumuz 12 ay sürüyor.

 

“HER ORGANİZASYON BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

”Banket organizasyonlarını organize ederken en çok neye dikkat ediyorsunuz?

Banket organizasyonlarını doğru ve başarı ile geçirmek için süreci doğru kurgulamak gerekiyor. Teklif aşamasından tutun da, menü detayları, organizasyon program akışı, organizasyon boyunca kullanılacak ekipmanlar, süsleme detayı var ise organizesi.. Aslında saymakla bitemeyecek her detay. Zaten banket departmanları her zaman detaylar üzerine kurulu bir bölüm. Her organizasyon bizim için çok önemli. 5 kişilik bir toplantı grubu da çok önemli, 1000 kişilik bir kokteyl organizasyonu da çok önemli. Misafirlerin bize güvenmesi ve organizasyonlarını gönül rahatlığı ile teslim etmesi bizler için çok özel. Ne mutlu ki yıllardır çalıştığımız gerek münferit olsun, iş birliği yaptığımız kurum, kuruşlar ve şirketler var.

 

MUHTEŞEM ORGANİZASYONLARA DEVAM

Okurlarımız için son olarak ne söylemek isteseniz?

Golden Tulip Otel gerek gerçekleştirdiği organizasyonlarında gerekse vermiş olduğu diğer hizmetlerinde çok ciddi bir marka olmuştur. Yıllardır bu kaliteyi üzerine ekleyerek korumakta ve geliştirmektedir. Önümüzdeki yıllarda da değerli misafirlerine vereceği muhteşem organizasyonlarda ev sahipliği yapıp, yine bu haklı gururu yaşayacağız.

 

Fazilet Dönmezoğlu kimdir?

Mağusa Kıbrıs doğumluyum. Liseyi Mağusa Türk Maarif Koleji’nde bitirdikten sonra, Bilkent Universitesi Turizm ve Otel İşletmesi bölümünü tamamladım. Ankara’da çeşitli otellerde satış ve Banquet departmanında görev yaptım. Ankara’da bir Fransız restoranında executive chef yardımcılığını üstlendim. 8 senedir de Golden Tulip Otel’de Banquet Koordinatörü görevini sürdürmekteyim. Ayrıca Akdeniz Karpaz Üniversitesi’nde part time turizm dersleri veriyorum.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sosyal Sigortalar Dairesi Müdürlüğünden yeni karar!..
Sosyal Sigortalar Dairesi Müdürlüğünden yeni karar!..
Özmerhan Group, münhal açtı!..
Özmerhan Group, münhal açtı!..