Reklam
  • Reklam
Facebook’a yaşanan skandalların ardından para cezası kesildi...
Reklam

Facebook'a yaşanan skandalların ardından para cezası kesildi...

Sosyal medya devi Facebook, adının karıştığı skandallar nedeniyle zor günler geçiriyordu. Skandalların ardından Facebook'a para cezası geldi...

Reklam
12 Temmuz 2018 - 10:16
Reklam

 

Veri gizliliği konusunda Cambridge Analytica skandalıyla aylardır gündemde olan Facebook'a ilk ceza İngiltere'den geldi. Facebook, veri açıkları sebebiyle verilebilecek azami ceza miktarı olan 500 bin pound ödemek zorunda.

Bilgi Komisyonu Ofisi (ICO), cezanın yanı sıra,Cambridge Analytica'nın bir süre önce kapattığı alt şirketi SCL Elections'a karşı da hukuki işlem başlatacak.

 

RAPORA DÖNÜŞ YAPACAK

Facebook rapora dönüş yapacağını açıklarken, İngiltere'deki siyasi partilerin "veri simsarlarıyla" olan alışverişi de mercek altına alındı. ICO, Aggregate IQ adlı bir şirketin AB Referandumu konusunda Vote Leave (AB'den ayrılma oyunu destekleyen hareket) ile çalışması kast ederek, İngiliz vatandaşlarının verilerini işlemeyi bırakmasını istedi.

ICO'nun ismini zikrettiği şirketlerden birisi de Emma's Diary. Bu şirket de İşçi Partisi ile çalışıyor ve ailelere tıbbi tavsiyeler ve ücretsiz bebek temalı ürünler veriyor.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x