Reklam
  • Reklam
Erman Çitim: "İslam dünyası için birlik olma zamanı!"

Erman Çitim: "İslam dünyası için birlik olma zamanı!"

İsrail ve ABD'nin Kudüs hamlesine karşı, tepkiler yükseliyor. Türk İslam Kültür Cemiyeti Genel Başkan Yardımcısı ve Birlik Vakfı Kıbrıs Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Erman Çitim, birlik çağrısı yaptı.

Reklam
08 Aralık 2017 - 12:10 - Güncelleme: 08 Aralık 2017 - 12:17
Reklam

İsrail’in bir süredir yürüttüğü Kudüs planı ve ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma kararı, ortadoğuda tansiyonu yükseltti.

Dünyayı ayağa kaldıran bu karar sonrası, tepki açıklamaları bir bir geliyor.

Türk İslam Kültür Cemiyeti Genel Başkan Yardımcısı ve Birlik Vakfı Kıbrıs Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Erman Çitim konuyla ilgili açıklama yayınladı.

İşte Çitim’in mesajı:

“Arap baharı ile başlayan, terör saldırıları ve darbelerle gerilimin her zaman yüksek tutulduğu ortadoğu için yeni bir kaosu hedefliyorlar. Bölgede barışın ve istikrarın karşısında duran ABD ve İsrail işbirliği yine bir tahrik peşinde.

Müslümanlığın ilk kabesi Mescid-i Aksa’nın adresidir Kudüs. Oldu bittiye getirilen bir açıklama ile bu kutsal mescidin ışıkları da söndürüldü. Yıllardır Filistin’de zulmünü sürdüren İsrail, bu kez İslamiyeti hedef aldığını bir kez daha gösterdi.

ABD ve İsrail’in bu kirli tezgahına karşı Anavatan Türkiye ve sayın Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan gereken tepkisini gösterdi, uyarısını yaptı.

Devamı da gelmeli. Bugüne kadar çeşitli sebeplerle ayrı düşen, hatta birbirine karşı mücadele ettirilen İslam ülkeleri için artık birlik olma zamanı.

Sayın Başkanımız Erdoğan’ın önderliğinde, ABD ve İsrail zorbalığına karşı başlatılacak her türlü mücadelede, tüm varlığımızla yer alacağız. O yüzden gün birlik olma günü. Gün Kudüs’e, emanetlerimize sahip çıkma günü..”

 

Erman Çitim

Türk İslam Kültür Cemiyeti Genel Başkan Yardımcısı

Birlik Vakfı Kıbrıs Mütevelli Heyeti Başkan Vekili

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kaner Şirketler Grubu, münhal açtı!..
Kaner Şirketler Grubu, münhal açtı!..
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 22 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 22 Eylül 2018