Reklam
  • Reklam
Erman Çitim’den 15 Temmuz Karanlığa Karşı Direniş...

Erman Çitim'den 15 Temmuz Karanlığa Karşı Direniş açıklaması..

Türkiye Cumhuriyeti'nde ayakta alkışlandı, şimdi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne geliyor. Türk İslam Kültür Cemiyeti Genel Sekreteri ve Birlik Vakfı Kıbrıs Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Erman Çitim, Direniş'in müjdesini verdi..

Reklam
24 Kasım 2016 - 15:18 - Güncelleme: 24 Kasım 2016 - 15:32
Reklam

15 Temmuz’da yaşanan kanlı darbe girişimini önce sahneye, şimdi de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne taşıyor.

Başkent Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Tahir İkiler, Fethullahçı Terör Örgütü’nün darbe girişimin birebir yaşayan bir sanatçı. Darbeyi öğrenir öğrenmez eşiyle birlikte Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ile Jandarma Genel Komutanlığı çevresine koşan vatandaşlardan sadece biri.

Tankların insanların üzerine sürüldüğüne şahit oldu, helikopterden açılan ateşle canını veren vatandaşları gördü.

O gün kendi yaşadıklarından yola çıktı, Türk milletine yaşatılan kabusu derledi ve “15 Temmuz, Karanlığa Karşı Direniş” oyununa hayat verdi.

Türkiye’de binlerce kişiyle buluşan, her sahnesinde ayakta alkışlanan bu duygusal oyun, bu kez Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne geliyor.

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) organizasyonu ve himayelerinde, Türk İslam Kültür Cemiyeti ve Birlik Vakfı Kıbrıs’ın desteğiyle iki ayrı noktada sahne alacak Direniş..

İlk adres Yakın Doğu Üniversitesi. 5 Aralık Pazartesi günü saat 20.00’de Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi’nde sahnelenecek Direniş..

7 Aralık Çarşamba günü ise Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda Gazimağusa halkı ile buluşacak.

15 Temmuz destanını anlatan, Türk milletinin tarihe geçen kahramanlığının yansıması Direniş çin KKTC’de heyecan büyük.

Türk İslam Kültür Cemiyeti Genel Sekreteri ve Birlik Vakfı Kıbrıs Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Erman Çitim; Türkiye’nin yaşadığı kabusun ve o zor koşullarda ortaya konan kahramanlık mücadelesin daha yakından görülmesi için, FETÖ tehlikesinin bir kez daha hatırlanması için tüm KKTC halkını oyuna davet etti.

Çitim bu özel projeye imza atan yönetmen Mehmet Tahir İkiler’i candan kutladı, “15 Temmuz Karanlığa Karşı Direniş” oyununu Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne taşıyan Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı’na (TİKA) yaptıkları bu özel ve anlamlı projelerle hizmetlerinden dolayı “şükranları bir borç biliriz” diyerek teşekkür etti.

 

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 18 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 18 Eylül 2018
"Türk lirası" Garanti Bankası ile daha avantajlı!..