Reklam
  • Reklam
Erman Çitim 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için mesaj yayınladı..

Erman Çitim 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için mesaj yayınladı..

29 Ekim coşkusu Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde de yaşanıyor. Mustafa Kemal Atatürk'ün bu eşsiz mirası için kutlama mesajları birbiri ardına geliyor. Birlik Vakfı Kıbrıs Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Erman Çitim de bir mesaj yayınladı..

Reklam
29 Ekim 2016 - 14:37
Reklam

Türkiye Cumhuriyeti 93 yaşında.. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk milletine bıraktığı bu eşsiz miras, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde de coşkuyla kutlanıyor.

Türk İslam Kültür Cemiyeti Genel Sekreteri ve Birlik Vakfı Kıbrıs Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Erman Çitim, 29 Ekim için özel bir mesaj yayınladı.

Çitim; “Bugün Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘benim en büyük eserim’ dediği cumhuriyetimizin 93’üncü yaşını gururla karşılıyoruz. O zor günlerde kahramanlık destanlarının yazıldığı mücadelelerle egemenliği milletine emanet eden Atatürk ve silah arkadaşlarını sevgi, saygı ve rahmetle anıyoruz” dedi.

TİKC Genel Sekreteri Çitim, mesajında 15 Temmuz’a da değindi; Türk milletinin Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi, bu hain girişime tek yürek karşı koyduğunu, cumhuriyet ile atılan birliktelik temellerinin 93 yıl sonra aynı şekilde dünyaya gösterildiğini söyledi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin içinde bulunduğu durum ve döneme de vurgu yapan Erman Çitim; “Türk milleti 93 yıl önce cumhuriyetin temelini attığı gibi, bugün de tüm zorluklarla mücadelede şüphesiz ki başarılı olacaktır. Ulu Önder’in de dediği gibi; Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” söyleriyle mesajını tamamladı. 

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kredo Muhasebe ve Danışmalık Şirketi, münhal açtı!..
Kredo Muhasebe ve Danışmalık Şirketi, münhal açtı!..
Bakanlar Kurulundan Kararname!..
Bakanlar Kurulundan Kararname!..