Reklam
  • Reklam
Eliz Ulusoy: "Hayatımdaki dönüm noktam, Creditwest Bank’ta...

Eliz Ulusoy: "Hayatımdaki dönüm noktam, Creditwest Bank'ta olmak!"

Kıbrıs'ın tek ekonomi dergisi Ekonomi Kıbrıs Prestige bu ay yayımladığı İşte Kadın ekinde, Kıbrıs'ın önde gelen iş kadınlarından başarı tavsiyelerini paylaştı. Credit West Köşklüçiftlik şube müdürü Eliz Avcı Ulusoy bakın neler söyledi.

Reklam
11 Nisan 2017 - 13:31 - Güncelleme: 11 Nisan 2017 - 15:53
Reklam

Kısaca kendinizden bahseder misiniz?

 1976 yılında Lefkoşa’da doğdum. Lise eğitimimi 20 Temmuz Fen Lisesi’nde tamamladım. Her çocuğun ideali olan çocukken hepimize sorulan bir soru vardır “Büyüdüğün zaman ne olacaksın?” Benim aklımdaki fikrimdeki meslek bankacılıktı. Çocukken oynadığım oyunlar bile banka ile ilgiliydi. Paralarım vardı, harçlıklarım vardı. Onları bir deftere not alır, kaç tane birliğim var, kaç tane kuruşum var, küçük bir kasada saklardım. Lise eğitiminden sonra ilk tercihim olan Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde okudum.

İş hayatına yerel bir banka olan Universal Bank’ta gişe elemanı olarak başladım. 6 aylık sürecin sonunda Dış İşlemler Bölümü’ne geçtim. 2000 yılında Kuzey Kıbrıs Turkcell’in gelişiyle birlikte oradan bir teklif aldım ve Turkcell’de 4 yıllık bir iş tecrübem oldu. Derken Garanti Bankası Kıbrıs’a girdi ve onlardan da bir teklif aldım. 2004 yılında Garanti Bankası’nda tekrar gişe elemanı olarak göreve başladım. Şu anki şubem olan Creditwest Bank Köşklüçiftlik Şubesi’nde 6 aylık gişe deneyiminden sonra, yine Bireysel Müşteri Temsilcisi, daha sonrada Müşteri İlişkileri Yöneticisi olarak 8 yıl çalıştım. Burada çok şey öğrendim. Savaşmayı, müşterilerle iletişim kurmayı.. Her gün sabah bilgisayarımı açtığımda kendi işyerimi açar gibi açtım. Müşteri bağlılığı yarattım. Doğru düzgün işlemler yaparak, doğru müşteriye doğru ürünü satarak, dönüşümlerine ihtiyaçlarına göre ürün pazarlayarak 8 yıllık bir geçmiş oluşturdum burada.


Buradaki müşteri potansiyelim ve iş yönetimim sonunda Creditwest Bank’tan şube müdürlüğü teklifi aldım. Bu benim için çok büyük bir gururdu. Çünkü idealim bankacılık sektöründe, gelebileceğim, en istediğim yer, talep ettiğim, en arzuladığım nokta burasıydı.

5 yıldır Creditwest Bank’ta çalışıyorum. Büyük bir deneyim oldu benim için. Zorlukları var, ama Kuzey Kıbrıs’ın en hızlı yükselen ekibi ve yöneticileri ile çalışmaktayım. Zorluklarının yanında çok büyük deneyimler kazandım son 5 yılda.

10 yaşında bir kızım var. İyi bir anneyim diye düşünüyorum ama bazen takılabiliyorum tabi. İşine aşık bir insanım, mesleğimi çok seviyorum. Ama kaygılarım da olmuyor değil. 18 yıldır bu meslekteyim bu koşuşturmacada evi ihmal ettim mi, gereği kadar ilgilenebildim mi? Diye bazen düşünüyorum. Tüm bunlara rağmen ayakları yere basan, kendi kararlarını verebilen bir çocuğum var.

Hayatınızdaki dönüm noktası nedir?

Dönüm noktam şu an burada olmak. Creditwest Bank’ta olmak. Benim için büyük bir karar ve sorumluluktu. Çünkü sıfır bir şubeyi alıp bir yerlere getirmek hem heyecan verici, hem de insanda stres yaratan bir olgu. Şubeyi, ekibi yönetmek, verilen hedefleri tutturmak, başarmak, büyütmek, kara geçirmek endişe yaratan ama bir o kadar da heyecanlandıran bir duygu. İşte bu benim için bir dönüm noktasıydı. Çok da güzel bir deneyim oldu. 

Başarınızın sırrı nedir?

Programlı olmam, sisteme bir hedef koyarak girmem.

Okurlarımıza ne tavsiye ediyorsunuz?

Özellikle vurgulamak istediğim; Çocuklarınızı meslek konusunda yönlendirmeyin. Mümkün olduğunca kendi seçimlerini yapsın. Gözlemlesin, bir hedef koysun. İşte o zaman insan başarılı olabiliyor. Kendimden örnek vereyim. Kafamdaki meslek buydu, hiçbir zaman pes etmedim. Hedefimdeki en üst noktadayım. Bu bir insan için en büyük mutluluk. 

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 18 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 18 Eylül 2018
"Türk lirası" Garanti Bankası ile daha avantajlı!..