Reklam
  • Reklam
Elexus Hotel’den Kıbrıs turizmine damgasını vuran zirve..

Elexus Hotel'den Kıbrıs turizmine damgasını vuran zirve..

Kıbrıs ekonomisinin en büyük turizm yatırımı Elexus Hotel, 2016 yılını dolu dolu geçirdi. Vodafone Ticari Operasyonlar Zirvesi ile tarihi bir başarıya imza atan Elexus, 2017 için de hedefini yüksek tutuyor..

Reklam
09 Aralık 2016 - 01:25 - Güncelleme: 12 Aralık 2016 - 11:49
Reklam

 

EKONOMİ KIBRIS PRESTIGE / ÖZEL

Kıbrıs turizminin en gözde, Kıbrıs ekonomisinin ise en iddialı yatırımlarından biri hiç şüphesiz Elexus Hotel.

“Hikayenin başladığı yer” sloganıyla yola çıkan Elexus. KKTC’nin 7 yıldızlı ilk oteli olarak birinci yaşını kutladı.

Yatırım maliyeti 200 milyon doları aşan, sezon boyunca yüzde 100 dolulukla hizmet veren Elexus Hotel, Kıbrıs turizm tarihine geçen bir zirveyi de başarıyla tamamladı.

Vodafone Ticari Operasyonlar Zirvesi’ne ev sahipliği yapan otel, tek seferde beş bin kişiye kapılarını açarak bir ilke imza attı.

Hem bu zirveyi, hem de yeni planları konuşacağız. Konuğumuz Elexus Hotel  Satış ve Pazarlama Direktörü Görkem Aydıner.

 

Elexus Hotel 1 Yaşında

 

Birinci yaşını kutlu olsun. Nasıl geçti ilk yıl kutlamaları?

Çok teşekkürler. Yoğunluk olarak da, başarı olarak da dolu dolu bir yıl geçti hepimiz için. Birinci yıldönümümüzde misafirlerimizi Funda Arar konseri ile ağırladık. Sade bir pasta kesme merasimi de oldu ve her zaman olduğu gibi birinci yılımızda bizi yalnız bırakmayan misafirlerimizden harika geri dönüşler aldık

Nice yıllara diyelim. Peki gelin biraz bu bir yılı değerlendirelim. 1 yıl içinde, yani 365 gün içinde neler değişti Elexus’ta?

İlk yılımız olmasına rağmen özellikle kongre ve toplantı grupları için hem KKTC, hem de Akdeniz bölgesi otelleri içinde çok önemli bir yer edindik. 150’nin üzerinde organizasyon ve grup konaklaması gerçekleştiren Elexus, ilk yılında beklentileri fazlasıyla karşıladı. Pazara oldukça iddialı bir giriş yaptık ve ilk yılımızda layık olduğumuz yere ulaştık. Aynı zamanda geçtiğimiz yıl boyunca birçok konser organizasyonuna da ev sahipliği yaparak, Elexus Hotel misafir memnuniyeti anlamında da daha ilk yılında zirvede yerini aldı.

 

Elexus Hotel’de 5 Bin Kişilik Dev Organizasyon

 

Bu memnuniyetin zirveye oturduğu etkinliklerden bir ide Vodafone profesyonellerini ağırladığınız zirve olmalı. Kıbrıs Türk turizmine damga vuran bir organizasyon gerçekleşti otelde. Sizin açınızdan nasıl geçti zirve?

Vodafone Ticari Operasyonlar Zirvesi 2016, KKTC tarihinde yapılan en büyük ve en kapsamlı organizasyondu. Bu organizasyonla adımızı tarihe yazmış olduk aslında. Kurulumu ve provaları 11 gün süren ve yaklaşık 6000 kişinin katıldığı bir organizasyona ev sahipliği yaptık. Gerek firmadan, gerekse konaklama yapan misafirlerden aldığımız geri dönüşlere göre organizasyon üst düzey memnuniyet sağlanarak tamamlandı. Bizim için çok gurur vericiydi. 

Türkiye’nin turizm ve otel cenneti Antalya’dan transfer edilen bir organizasyonun otelden ve adadan mutlu ayrılması güzel bir gelişme. Çünkü bunun gelecek yılları da var. Daha da büyüyerek devam eder inşallah.

 

‘2017 DAHA DA GÜZEL OLACAK”

 

Peki Elexus için yeni bir yaş, yeni bir yıl başladı aslında. 2017 projelerinizde neler var?

Elexus Hotel olarak 2017 yılında yine büyük ve yüksek volümlü organizasyonlara ev sahipliği yapacağız. Otel içerisinde gerçekleşmesi muhtemel yeni projelerimiz de mevcut. 2016 yılı Elexus için beklenenden çok daha verimli geçti. 2017’nin çok daha verimli olması için yoğun bir tempoda çalışıyoruz.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 24 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 24 Eylül 2018
Ekonomi ve Siyaset Gündemi - 24 Eylül 2018
Ekonomi ve Siyaset Gündemi - 24 Eylül 2018