Reklam
  • Reklam
Ekonomi ve siyaset gündemi..

Ekonomi ve siyaset gündemi..

15 Aralık Perşembe ekonomi ve siyaset gündemi..

Reklam
15 Aralık 2016 - 08:06
Reklam

 

Ekonomi ve siyaset gündemi - 15 Aralık Perşembe

1- Başbakan Binali Yıldırım, Çankaya Köşkü'nde Slovenya Cumhurbaşkanı Borut Pahor ile bir araya gelecek, Moldova Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Octavian Calmic'i kabul edecek ve Rusya Federasyonu Tataristan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov ile görüşecek.

(Ankara/11.00/12.00/16.30)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, şehit aileleri için toplanan yardım çekini takdim edecek Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören ve beraberindeki yönetim kurulu üyelerini kabul edecek.

(Ankara/11.00)

2- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, KESK ve Memur-Sen'i ziyaret edecek.

(Ankara/13.00/14.00)

3- Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Hz. Şems kabri ile Hz. Mevlana Müzesi, Valilik ve Büyükşehir Belediye Başkanlığına ziyarette bulunacak.

- Şehit polis memuru Metin Düzgün'ün ailesini de ziyaret edecek Avcı, Türk Dünyası Vakfı Mütevelli Heyeti Toplantısı ve Kaşgarlı Mahmut Ödüllerinin sahiplerinin açıklanacağı program ile 13. Dost İslam'a Hizmet Ödülleri törenine katılacak.

(Konya/11.30-20.30)

4- TBMM'den.

- Genel Kurulda, 2017 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı ile 2015 Yılı Merkezi Yönetim Kesinhesap Kanunu Tasarısı'nın maddeleri oylanacak.

- FETÖ'nün Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu, Sakarya Emniyet Müdürü Eyüp Pınarbaşı ile Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk'ü dinleyecek.

(TBMM/11.00/11.30)

EKONOMİ

1- Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türkiye-Tataristan İş Forumunda, ikili anlaşmaların imza töreni ile basın toplantısına iştirak edecek.

(Ankara/10.00-10.45)

2- Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Mersin Limanı Genişletme Projesi açılış töreni ile AK Parti il binası açılışına katılacak ve iş adamları ile toplantı yapacak.

(Mersin/14.30-17.30)

3- Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Sarp Sınır Kapısı ve Hopa Limanında incelemede bulunacak, Rize Valiliğini ziyaret ederek iş adamları ile toplantı yapacak, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odasında iş adamları ile görüşecek.

(Artvin/10.00/11.00/Rize/14.00/Trabzon/18.00)

4- Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) eylül ayına ilişkin İşgücü İstatistikleri ile 2015 yılına ilişkin Sosyal Koruma İstatistiklerini açıklayacak.

(Ankara/10.00)

DÜNYA-DİPLOMASİ

1 - AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Almanya'da, Özel İşlerden Sorumlu Bakanı Peter Altmaier ile çalışma kahvaltısında bir araya gelecek, Türk ve Alman medya temsilcilerinin katılımıyla yapılacak "Türkiye-AB Sivil Toplum Buluşmaları" katılacak, Türkiye-AB Sivil Toplum Buluşmaları toplantısının açılışında konuşacak.

(Berlin)

2- Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, DEAŞ terör örgütüyle mücadeleye yönelik 14 ülkenin katılımıyla İngiltere'de düzenlenen toplantıya katılacak, İngiltere Savunma Bakanı Micheal Fallon ve ABD Savunma Bakanı Ashton Carter ile ayrı ayrı görüşecek.

(Londra)

3- İran komutasındaki milisler ile Beşşar Esed rejiminin kuşatmasında bulunan Halep'in doğusundaki durum ile iç savaştaki diğer gelişmeler izleniyor.

(Halep-İdlib-Şam-Hama-Humus)

4- Terör örgütü DEAŞ'ın elinde tuttuğu Musul'u kurtarma operasyonuna ilişkin gelişmeler takip ediliyor.

(Bağdat)

5- Avrupa Birliği (AB) devlet ve hükümet başkanları, yıl sonu zirvesi için Brüksel'de toplanarak AB-Türkiye mutabakatının uygulanması, güvenlik, AB-Ukrayna Ortaklık Anlaşması, Rusya, Suriye ve Brexit konularını ele alacak.

(Brüksel)

6- Yemen'deki iç savaşla ilgili gelişmeler takip ediliyor.

(Sana/Riyad)

 

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 18 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 18 Eylül 2018
"Türk lirası" Garanti Bankası ile daha avantajlı!..