Reklam
  • Reklam
Ekin Adademir’den Kıbrıs iş dünyasına "yok olmamak için,...

Ekin Adademir'den Kıbrıs iş dünyasına "yok olmamak için, yenilenin" mesajı!

Perakendecilikte birçok markayı KKTC’ye taşıyor, aile şirketleri bankacılıkta en eskilerden. Yurt işletmeciliği yapıyor, inşaata iddialı bir adım attı, turizm için ise geri sayımda. Bu yoğun tempoya ek olarak Kuzey Kıbrıs Bisiklet Federasyonu Başkanı olduğunu da unutmamak lazım. Kıbrıs Türk iş dünyasının başarılı isimlerinden Ekin Adademir’in iş insanlarına özel bir mesajı var, ‘yok olmamak için, yenilenin’ diyor…

Reklam
21 Mayıs 2018 - 01:47
Reklam

EKONOMİ KIBRIS PRESTIGE / ÖZEL

“DEREBOYU’NA YAKIŞIR BİR PROJE OLACAK”

Emlak ve inşaat sektörü için yoğunluğun merkezi Girne. Birçok yeni projeye hayata geçti, devamı da geliyor. Kimileri için ucube demek yanlış olmaz. Daha fazla kazanç uğruna, altyapı detayları hiçe sayılarak adımlar atılıyor.

Başkent Lefkoşa’da ise örnek olacak, hatta Lefkoşa’ya sembol olacak bir proje var. Hem tasarımı, hem de düşüncesiyle Ekin Adademir’in projesinden bahsediyoruz…

Proje Dereboyu’nda, Barbarlık Müzesi’nin yanında yer alıyor. Çok merkezi bir yer. Sadece konut projesi değil, sadece ofis – iş yeri projesi değil. Karma bir proje diyebiliriz, kullanışlı bir içeriği var.

Direkt akla ‘fakat çok merkezi, peki ya trafik?’ sorusu gelebilir. İşte bu projeyi öne çıkaran farklardan biri de bu. Birçok yeni yapı otopark bırakmamak için fırsat kollarken, bu projede tam 2 katlı kapalı otopark var.

O yüzden “Dereboyu’na yakışır bir proje” diyor Ekin Adademir.

 

“Bu projede satış yok”

Projeniz hızla devam ediyor. Merkezi bir noktada olduğu için, merak da büyük. Detaylarını sizden dinleyebilir miyiz?

Farklı bir heyecan yaşıyoruz biz de. Kalabalık bir kadro ile başarılı bir proje oluyor. Dereboyu’na yaptığımız inşaatın altında mağazalar, kafeler ve restoranlar olacak. Bodrumda iki katlı kapalı otoparkı var, yine üst kısmında ise daireler ve ofislere yer vereceğiz. Dereboyu’na yakışır bir proje olması için gerekeni yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz.

Çok değerli bir noktada hayata geçiyor bu proje? Satış olacak mı projeden?

Son dönemde özellikle bu soruyu daha sık duymaya başladık. Fakat yanıtım hayır. Proje tamamen ticari gelir amaçlar üzerine kurgulandı. Bir satış söz konusu değil şu an. Yani kiralama üzerinden devam edecek.

Peki devamı gelecek mi bu projenin?

Bu soruya cevap verebilmem için çok erken diye düşünüyorum. Proje tamamen bitirdikten sonra göreceğiz. İstediğimiz doğrultuda giderse, işler ve şartlar da uygunsa neden olmasın.

 

“Bölgeye hareketlilik getirecek”

Projeniz birçok anlamda örnek oldu, olacak da. Sizce Dereboyu için ne gibi yeniliklere yol açacak?

Mutlaka yeni açılan ve yeni yapılan her bina ve değişiklik, motivasyon ve hareketlilik getirecektir diye düşünüyorum. Böylelikle diğer bölgedeki arazi ve yer sahiplerinin de yenilikler yapmak için teşvik edileceğine yeni değişimler düşündüreceğine inanıyorum.

 

“Butik otel projemiz var”

Şirketlerinizde son durum ne? Yenilikler var mı?

Yüksek bir tempo ile yolumuza ve projelerimize devam ediyoruz. Dereboyu projesi bizim için çok yeni, onun dışında Surlar İçi bölgesinde bir butik otel projemiz var. Teklif kabul etme aşamalarına başladık. Bunların yanı sıra şirketimizin ofis ve depolarını yenilemeye başladık.

 

“Hayat gibidir şirketler de...”

Bu yıl, projeler yılı olacak o zaman. Ne dersiniz?

Kesinlikle, yol haritamız bu yönde. Hayat gibidir şirketler de. Yenilenmezler ise yok olup giderler. O yüzden sürekli yenilenmelidirler. Biz de bu amaçla ilerliyoruz.

Okurlarımıza iletmek istediğiniz mesajınız nedir?

Kıbrıs çok küçük ve güzel bir yer. İmkan ve avantajları çok olan bir yer bunu doğru değerlendirebilirsek, doğru açıdan bakıp kişisel ve kendi çıkarlarını düşünmeden, toplumsal menfaatle hareket edilirse, her şey daha güzel olacak. Cennet gibi bir yer burası. Havası, manzarası… Herkes sahip çıkarsa, daha iyi günlere ilerleriz.

 

 

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası, “Meme Kanseri Farkındalık Semineri” düzenliyor!..
Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası, “Meme Kanseri...
Telsim Vodafone Grup Şirketi, münhal açtı!..
Telsim Vodafone Grup Şirketi, münhal açtı!..