Reklam
  • Reklam
Dünyanın ilk ticari Blockchain platformu...
Reklam

Dünyanın ilk ticari Blockchain platformu...

Dünyanın ilk ticari Blockchain platformu nerede kuruluyor? İşte detaylar...

Reklam
20 Temmuz 2018 - 08:27
Reklam

 

Dünyanın İlk Ticari Blockchain Platformu Singapur'da Kuruluyor

 

   Singapur merkezli CrimsonLogic, ilk ticari Blockhain platformunu “GeTS Open Trade Blockchain Platform”u adıyla, sahibi olduğu yan kuruluş GeTS aracılığıyla başlattı.

   CrimsonLogic, 20’den fazla ülkede e-devlet çözümleri sağlayıcısı olarak faaliyet gösteriyor. Şirket, “kapsamlı ve genişletilebilir Blockchain hizmeti” ayrıntılarını açıklayarak şirketin küresel ticarette genel verimliliği, güvenliği ve şeffaflığı artıracağını söyledi.

Singapur Çin nakliye hattı ticari Blockchain platformu ile izlenecek

   Dünya’nın ilk ticari Blockchain platformu, akredite katılımcı şirketler tarafından işletilen güvenilir düğümlerden oluşan izinli bir Blockchain ağı olarak işlev görecektir. Taşıyıcılar, nakliyeciler ve bir ticaret akışındaki diğer kilit paydaşlar, bir kargo menşei belgesi ve ticari faturalar da dahil olmak üzere ticaret belgelerinin geliştirilmiş güvenliği ve sorunsuz paylaşımı konusunda Blockchain platformundan yararlanacak.

   Özünde Blockchain platformu, bir ticaret ve tedarik zincirinde saydamlığı ve verimliliği artırarak liman işleticileri, nakliyatçılar ve alıcılar ile satıcılar arasındaki ticari belgeleri paylaşmak için “sürükle bırak kolaylığı” ile kullanıcı dostu, bir arayüz, sunacak.

   CrimsonLogic yönetim kurulu başkanı Eugene Wong, Çin ve ASEAN ülkeleri arasındaki ticarete öncelikli olarak ticaret bloğunun ana odak noktası olacağını belirtti: "Blockchain teknolojimizin, ASEAN’daki sınır ötesi tüccarlara ve Çin’in BRI ve Güney Ulaştırma Koridorunda daha fazla güven oluşturmasına yardımcı olabileceğine inanıyoruz. ASEAN ve Çin arasındaki ticaret hacmi, iki bölge arasındaki en büyük tek işlem olacak. Böylelikle bunu kolaylaştırmayı umuyoruz."

Crimsonlogic dünyanın en büyük liman işletmecisi tarafından finanse ediliyor

    Blok zincir izin verilen (özel) bir Blockchain olmaya devam etmesine rağmen şirket “açık altyapısı”nı, geliştiricilerin ticari akıştaki belirli kullanım durumları için yeni katman ve hizmetler oluşturmasını sağlayacaklarını kabul etti. CrimsonLogic, dünyanın en büyük liman işletmecilerinden biri olan ve şirketin yüzde 45 hissesini elinde bulunduran Singapur Liman Otoritesi (PSA) tarafından ortaklaşa finanse ediliyor.

   PSA, bölgedeki tedarik zinciri ağları için konsept kanıtı çözümleri geliştirmek üzere teknoloji devi IBM ile bir ortaklık kurmuştu. IBM ayrıca, bir blok zincirde izlenen ulus ötesi konteynır sevkiyatlarının ilk aşamadaki çalışmaları için PSA ile birlikte çalışıyor.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ASBANK'ta Çalışmak İstermisiniz?
ASBANK'ta Çalışmak İstermisiniz?
TOYZZ SHOP çalışmak istermisiniz?
TOYZZ SHOP çalışmak istermisiniz?