Reklam
  • Reklam
Dünyanın en büyük yatırım şirketinden, Kripto Paralara...
Reklam

Dünyanın en büyük yatırım şirketinden, Kripto Paralara yatırım desteği...

Dünyanın en büyük yatırım şirketi BlackRock, Kripto Para sektörüne adım atıyor... İşte ayrıntılar...

Reklam
17 Temmuz 2018 - 09:15
Reklam

 

BLACKROCK'UN KRİPTO PARA HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİ

      BlackRock, 6.3 trilyon dolarlık varlığı kontrol ettiği için dünyanın en büyük yatırım şirketi ve dünyanın en büyük varlık yöneticisidir. Kripto para piyasası ve Blockchain teknolojileri hakkında araştırmalar yapmak için bir çalışma grubu kuran BlackRock, kripto paralara yatırım yapmayı düşünüyor.

      Çalışma grubunda New York’tan yatırım stratejisti Terry Simpson da yer alıyor. Ekibin üzerinde çalışacağı konulardan biri de Bitcoin vadeli sözleşmeleri. Rakip şirketlerin kripto paralarla ilgili faaliyetleri de inceleyecek olan çalışma grubu, kripto paraların BlackRock’a olan etkisini de ele alacak. Çalışma grubu, yapılan araştırmalar sonrasında konuya yönelik bir rapor hazırlayarak şirketin yöneticilerine sunacak.

      BlackRock, 26 Şubat 2018’de yayınlanan bir raporunda kripto paraların gelecekte yaygın bir şekilde kullanılacağını belirtiyor. Bu raporda konuya yönelik şu ifadeler yer alıyor: "Piyasaların olgunlaşmasıyla kripto para birimlerinin gelecekte daha yaygın şekilde kullanılacağını öngörüyoruz. Şimdilik yatırımlarının tamamını kaybetmeyi göze alabilecek kişiler tarafından dikkate alınmaları gerektiğine inanıyoruz."

BlackRock, kripto paraları destek veriyor

     BlackRock, Bitcoin ve diğer kripto para varlıklarının yatırım potansiyeli üzerindeki sessizce destekleyici tavrı ile diğer finans sektörü devleri arasında ön plana çıkıyor. Ocak ayında ise şirketin üst düzey stratejistlerinden biri Bitcoin’i incelemeye değer bir alan olarak gösterdi.

 

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x