Reklam
  • Reklam
Dünyanın en büyük fonundan Türk tahvili atağı!..
Reklam

Dünyanın en büyük fonundan Türk tahvili atağı!..

Dünyanın en büyük fonu, dolar cinsinden en fazla işlem gören beş Türk tahvilinin dördünde pozisyonunu artırdı. İşte detaylar...

Reklam
01 Ağustos 2018 - 12:38
Reklam

 

Dünyanın En Büyük Fonundan Türk Tahvili Atağı!

 

Dünyanın en büyük para fonu yöneticisi BlackRock, Türk tahvillerinde alım yapmaya devam ediyor.

Fonun 27 Temmuz tarihli belgesi şirketin Türk tahvillerine yatırım yapmaya devam ettiğini gösterdi. Blackrock dolar cinsinden en fazla işlem gören beş Türk tahvilinin dördünde pozisyon artırdı. BlackRock şu anda Türk tahvillerinde en büyük pozisyona sahip şirket.

BlackRock’un 2.5 milyar dolar Türk tahvil pozisyonu var. Onu 1.2 milyar dolar ile Allianz SE izliyor.

Yatırımcılar bu yıl Türk tahvillerinden yaklaşık %8 kaybetti. Dolar cinsi tahvillerin ortalama getirisi %7.52 seviyesinde bulunuyor.

Son günlerde New York merkezli 137 yıllık yatırım bankası OppenheimerFunds'un Wall Street'teki Türk Lirası karamsarlığına karşın alım yapmaya başladığı basına yansımıştı.

Diğer taraftan Goldman Sachs Asset Management Stratejisti Sam Finkelstein, Türkiye’de hükümetin "her şeyi yanlış yaptığını" söyleyerek lira cinsi varlıklardan uzak durulması gerektiğini söylemişti. 2008 mortgage krizini önceden tahmin eden yatırımcı Steve Eisman da Türkiye riskleri sebebiyle BBVA ve Unicredit için kısa pozisyon aldığını açıklamıştı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x