Reklam
  • Reklam
Dünya Turizm Fuarı’ndan Önce Açıklamada Bulundu..

Dünya Turizm Fuarı’ndan Önce Açıklamada Bulundu..

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, bakanlığının yoğun çalışma ve uğraşları sonucu ülke turizminde çok büyük bir artış yaşandığını belirterek, kış döneminin yaşandığı şu günlerde otellerde kaydedilen yüzde 70’lik doluluk oranının bu artışa ispat olduğunu söyledi.

Reklam
06 Kasım 2016 - 10:05
Reklam

Ataoğlu “bakanlık olarak çok yoğun çalışıyoruz ve bu çabalarımızın meyvelerini aldığımızı görmek bizleri çok mutlu etmektedir. Ben iddia ediyorum ki eğer bu ivme ile çalışmaya devam edersek gelecek yıl yaz döneminde öylesine bir doluluk yaşayacağız ki yatak sayımız gelen turisti karşılamakta yetersiz kalacaktır” ifadelerini kullandı.

Londra’da 7-10 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek olan Dünya Turizm Fuarı’na hareketinden önce Kıbrıs Postası’nın sorularını yanıtlayan Ataoğlu, Londra’daki turizm fuarları gibi başka ülkelerde yapılacak fuarlara katılımların da planlandığını kaydederek, KKTC içinde de çeşitli turizm etkinliklerinin gündemde olduğunu belirtti.

Ülkedeki turizm sektörünün daha da canlanması için gerek uçak bileti fiyatları gerekse de otel fiyatları ile ilgili de yoğun çalışmalar yapıldığını belirten Ataoğlu “yer hizmetleri için Türkiye’deki meydanları yöneten TAV Havalimanları Holding (TAV) ile indirim anlaşması yapacağız. Bu konuyla ilgili yakında Türkiye Turizm ve Kültür Bakanı Nabi Avcı ile temasımız olacak. Bu indirimi alırsa maliyetler ineceği için bu elbette ki uçak biletlerine yansıyacak. Ucuz bilet daha çok turist gelmesi demektir” diye konuştu.

Ülkedeki otellerin fiyat politikaları ile ilgili de çalışmalar yapıldığının altını çizen Ataoğlu bu konuda da otelcilerden de adım beklediklerini söyleyerek “ülkemizin turizm açısında ucuz olması bize daha çok turist getirecektir” dedi.

Bu bağlamda Londra Turizm Fuarının çok prestijli bir fuar olduğunu anımsatan Fikri Ataoğlu, fuara son derece iyi hazırlandıklarını ve bunun sonucunda da İngiltere piyasasından gelecek yıl için beklentilerinin büyük olduğunu söyledi.

Ülke turizmi ile ilgili de bilgiler veren Ataoğlu, her gün KKTC yollarında 50 adet turistik otobüsün gezdiğini belirterek bunun son derece sevindirici olduğunu söyledi.

“Bu otobüsler daha da çoğalacaktır. Bakanlık olarak bu turları düzenleyenlere hafta bir en az beş müze gezmesi kuralını değiştirdik ve şimdi bunu haftada iki keze çıkardık. Böyle olunca da turistlerin gerek Lefkoşa gerek Mağusa gerekse de diğer bölgelerimizde alış veriş olanaklarını daha da artırdı. Mesela ben dün Mağusa Suriçine gidip kendi gözlerimle gördüm. Esnaf bu uygulamadan çok memnundur. Kepenk kapatma noktasına gelen esnafımız bugün hafta sonları bile dükkan açabilir duruma gelmiştir” diye konuşan Fikri Ataoğlu, bu durumun diğer bölgelerde de yaşlandığının bilgisinin kendilerine ulaşmasından son derece memnun olduğunu sözlerine ekledi.

 

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sosyal Sigortalar Dairesi Müdürlüğünden yeni karar!..
Sosyal Sigortalar Dairesi Müdürlüğünden yeni karar!..
Özmerhan Group, münhal açtı!..
Özmerhan Group, münhal açtı!..