Reklam
  • Reklam
Dolarda son durum..

Dolarda son durum..

Dün önce Merkez Bankası'nın hamleleri, ardından ABD ile vize konusunda pozitif haberlerle 3.82-3.88 bandında dalgalanan kur yeni güne artışla başladı

Reklam
07 Kasım 2017 - 10:07
Reklam

 

ABD ile vize başvurularının sınırlı olarak başladığına dair haberlerle dün %1'i aşan düşüşle 3.82'ye gerileyen Dolar/TL  yeni güne yükselişle başladı. 

Merkez Bankası dün rezerv opsiyon ve reeskont kredilerine yönelik adımlar attı, bu hamlelerin ardından dolar 3.88'den 3.85'e geriledi. Ancak bu seviyelerde kalıcı olamayarak yeniden 3.87'ye yükseldi. Akşam saatlerinde ise ABD'ye yönelik haberle 3.8274 seviyesini test etti. 

Kur bugün sabah saatlerinde 3.8443'ten, euro 4.4637'den işlem görüyor. 

Piyasalarda bugün kuru etkileyecek önemli veri akışı bulunmazken Başbakan Binali Yıldırım'ın bu haftaki ABD ziyaretinden gelebilecek mesajlar izlenecek. 

Kapital FX'ten Enver Erkan kura ilişkin "Günün ilk saatlerinde TCMB’nin ROM mekanizması kapsamında ZK’ların FX dilimlerinde indirime giderek TL likiditesini sıkılaştırma hamlesiyle TL değer kazanmakla birlikte, asıl değer kazancı ABD ile olan vize gerilimine ilişkin olumlu haber akışıyla meydana geldi. Bu konudaki pozitif gelişmelerle TL, EM’lerdeki değer kazançlarına önderlik etti. 

Kur 3,83 üzerinde kalmaya devam ediyor, bir çıkarım için henüz çok erken. Bu seviye altındaTRY kazançlarını genişletebilir ve 3,77 hedeflenebilir. 3,89 ise hala güncel bir direnç seviyesi olmaya devam etmektedir." yorumunu yaptı.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Askeri kantinlere de zam!..
Askeri kantinlere de zam!..
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 20 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 20 Eylül 2018