Reklam
  • Reklam
Dolarda son durum..

Dolarda son durum..

3 Kasım dolar kurunda son durum..

Reklam
03 Kasım 2017 - 10:20
Reklam

 

Dün akşam ABD Başkanı Donald Trump'ın Fed Başkanlığı için Jerompe Powell'ı aday göstermesiyle 3.890'in altına gevşeyen kur yeni günde kritik eşiği aştı. Kur, Türkiye'de Cuma günü açıklanan enflasyon verisinin beklentilerin üzerinde gelmesinin ardından yukarı yönlü hareketini sürdürerek 3.82 seviyesini aştı ve TSİ 10:04'te 3.8222'den işlem gördü.
 

Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya da bu hafta açıklanan enflasyon raporunda Ekim verisinin yukarı bir sürpriz yapabileceğini belirtmişti. 

ABD İSTİHDAMI VE S&P

ABD'de öğle saatlerinde tarım dışı istihdam verisi Fed'in Aralık'ta faiz artışına yol haritası sunması açısından önem teşkil ediyor.

Ak Yatırım istihdam verisinde 310 binlik beklentinin üzerinde sonuç öngörüyor. Kurum "Burada Çarşamba günü ADP raporunda görülen belirgin istihdam artışı etkili oluyor. Ancak istihdam ile birlikte yayımlanan ortalama saatlik ücretlerde beklentilerin (%0,2) altında bir sonuç ile karşılaşabiliriz. Sonuç olarak istihdamda görülen artışın yaratabileceği dolar pozitif etki, ücret enflasyonundaki zayıf seyir ile sınırlanabilir." yorumuna yer verdi.  

Akşam saatlerinde ise S&P’nin Türkiye kararının açıklanması bekleniyor. Piyasalardaki genel beklenti kurumun bir değişiklik yapmayacağı yönünde..HSBC Portföy Yönetimi Stratejisti İbrahim Aksoy yolladığı notta "S&P’nin Türkiye Döviz cinsi tahvilleri için kredi notu BB ile yatırım yapılabilir seviyenin iki kademe altında bulunuyor. Bu nedenle, S&P kararının piyasalar üzerinde iki yönde de önemli bir etkisinin olmasını beklemiyoruz." ifadelerini kullandı.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sosyal Sigortalar Dairesi Müdürlüğünden yeni karar!..
Sosyal Sigortalar Dairesi Müdürlüğünden yeni karar!..
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 19 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 19 Eylül 2018