Reklam
  • Reklam
Dolar yükselişe geçti...

Dolar yükselişe geçti...

Dolar 4.51'i gördü...

Reklam
31 Mayıs 2018 - 13:02
Reklam

 

Dün yükseliş ve düşüşler arasında gidip gelen ve gün içinde 18 Mayıs'tan bu yana en düşük seviye olan 4.44'e düşen kur, en yüksek 4.56'yı görmüştü. Dolar/TL yeni güne 4.45 seviyelerinden başlarken daha sonra %1'in üzerinde yükselişe geçerek 4.51'i gördü. Dolar endeksi bugün %0.2 ekside seyrederken Euro/TL %1'i aşan artışla 5.27'den işlem görüyor.

Mayıs başından geçen haftaya kadar gelişen para birimlerine göre negatif ayrışan TL, Merkez'in attığı adımlar ve Londra'dan verilen olumlu mesajların etkisiyle son günlerde pozitif ayrışmıştı.

ENFLASYON VERİSİ KRİTİK

Stratejist Sevim Şahin Bloomberg HT'ye gelecek haftaki enflasyon verisi ve Merkez Bankası'nın tepkisinin kurun hareketi açısından önemli olacağını söyledi.

Şahin "TCMB''nin normalleşme açıklamalarıyla kurda bir miktar geri dönüş gördük. Bunun devam edip etmeyeceğini önümüzdeki hafta enflasyon verisi ve yapılan açıklamalar gösterecek. Gelecek hafta enflasyon verisi sonrası yeniden faizde bir ayarlama yapılabilir mi piyasa bunun beklentisine girecektir.

Teknik olarak enflasyon verisi kuru destekleyecek nitelikte gelirse ya da sonraki hareketler kuru desteklerse ilk etapta 4.30, normalleşmenin de boyutuna bağlı olarak 4.10 seviyelerine doğru gerileme olasılığı var. Ama seçimleri düşünerek piyasada gerekli adımlar atılana kadar teyakkuzun devam etme olasılığını da düşünmek gerekiyor" değerlendirmesini yaptı.  

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sosyal Sigortalar Dairesi Müdürlüğünden yeni karar!..
Sosyal Sigortalar Dairesi Müdürlüğünden yeni karar!..
Özmerhan Group, münhal açtı!..
Özmerhan Group, münhal açtı!..