Reklam
  • Reklam
Dolar yükseldi!..

Dolar yükseldi!..

Dolarda son durum...

Reklam
30 Temmuz 2018 - 08:49
Reklam

 

Dolar Yükseldi!

Asya hisseleri, yatırımcılar şirketlerden gelen kar sonuçlarını değerlendirirken ve dünyanın önde gelen merkez bankalarının politika toplantılarına hazırlanırken haftaya ekside başladı. Onshore yuan, Çin Merkez Bankası'nın parasal genişlemeye yönelik attığı adımların da yarattığı etkiyle geçtiğimiz haftaki kaybını genişletti. 

Tokyo'dan Sydney'e, hisse senetleri geri çekildi. ABD ve İngiltere endeks vadelileri, göstergelerin aşağıdan açılacağını işaret etti. Japonya'da 10 yıllık tahvillerin faizi, ülke merkez bankasının tahvil alımı önerisinde bulunmasıyla kayıplarını sildi ve yen, istikrar sağladı. 

Dolar, ABD Hazine tahvili faizleriyle birlikte yükseldi. Piyasalarda bu hafta yönü, merkez bankası politika kararları ve Apple gibi büyük şirketlerden gelecek kar açıklamaları belirleyecek. 

Bir yandan petrol, ABD'de yakıt tüketimini artırabilecek nitelikteki otomobil verimlilik zorunluluklarını azaltmaya yönelik teklif taslağına bağlı olarak varil başına 69 dolara doğru tırmandı. Altın ve bakır düştü. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akay Optik münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Akay Optik münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Ogs Kargo & Kurye münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Ogs Kargo & Kurye münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları