Reklam
  • Reklam
Dolar yeni güne nasıl başladı?

Dolar yeni güne nasıl başladı?

Dolar yeni güne yükseliş ile başladı..

Reklam
05 Ekim 2017 - 09:57
Reklam

 

Dün iyi gelen ABD verileri sonrası kayıplarının bir kısmını telafi eden dolar yeni güne TL karşısında değer kazancıyla başladı. Kur sabah saatlerinde 3.57 seviyelerinden işlem görüyor.

Dün Fed Başkanı Janet Yellen St. Louis'deki bankacılık konferansında konuştu, Yellen konuşmasında ekonomik görünüme ve para politikasına değinmedi.

ABD'de dün açıklanan ISM hizmet verisinin 59.8 ile son 12 yılın en yüksek seviyesinde gelmesi ve özel sektör istihdamının beklenti dahilinde 135 bin olması Fed'in faiz artış fiyatlamasını yükseltti. Dolar küresel çaptaki kayıplarının bir kısmını telafi etti.

Yurt içinde bugün kuru etkileyecek bir veri akışı bulunmuyor, ABD'de bazı bölgesel Fed Başkanlarının açıklamaları ve fabrika siparişleri izlenecek.

"3.60 ÜSTÜ SATIŞA YOL AÇABİLİR"

Ak Yatırım yolladığı bir notta "reel olarak ucuz kalan TL cazip faiz farkları ve son günlerde hızla düşen volatilite ve hedge maliyetleri bizim penceremizde Dolar/TL ’de yükselişlerin satış fırsatı olarak kalmasına neden oluyor. Ancak gerçek anlamda aşağı yön başladı diyebilmemiz için 3,52’nin altına sarkılması gerekiyor. 3,60’ın üstü ise TL varlıklarda kısa süreli satışlara yol açabilir." değerlendirmesine yer verdi.

 

http://www.ekonomikibris.com

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 18 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 18 Eylül 2018
"Türk lirası" Garanti Bankası ile daha avantajlı!..