Reklam
  • Reklam
Dolar yatırımcıları dikkat!

Dolar yatırımcıları dikkat!

Dolarda son durum..

Reklam
09 Eylül 2016 - 14:13
Reklam

 

Dünkü Avrupa Merkez Bankası'nın kararı sonrasında bugüne 2,95'in üzerinde başlayan dolar/TL, 2'nci çeyrek büyüme ve temmuz ayı cari işlemler açığı verilerinin ardından 1 Eylül'den bu yana en yüksek seviyeye çıktı. 

Avrupa Merkez Bankası dünkü toplantısında faiz oranlarını sabit tutarken aylık 80 milyar euro olan varlık alım hedefini değiştirmedi. Başkan Mario Draghi düzenlediği basın toplantısında varlık alım programının 2017 yılının mart ayına kadar süreceğini ve gerektiğinde daha da uzatılabileceğini söyledi. 

Dünkü bu karar gelişen piyasa para birimlerinde de kayıplara neden olurken yeni günde jeopolitik riskler de piyasaların radarında. IŞİD'in kalesi konumundaki Rakka'nın geri alınması için olası operasyona Türkiye'nin de katılacağı beklentisi, yurtdışında da Kuzey Kore'nin nükleer deneme yapması piyasalardaki harekette etkili oluyor. 

TÜRKİYE 2. ÇEYREKTE BEKLENTİNİN ALTINDA BÜYÜDÜ 

Bugün yurtiçinde GSYH ve ödemeler dengesi açıklandı. Türkiye ekonomisi, yılın ikinci çeyreğinde yüzde 3,1 ile beklentilerin altında büyüdü. Beklenti%3.7'ydi. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, verinin ardından yaptığı değerlendirmede ekonomide yavaşlamanın kalıcı değil, Temmuz ayına özgü olduğunu söyledi. 

http://www.ekonomikibris.com

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 18 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 18 Eylül 2018
"Türk lirası" Garanti Bankası ile daha avantajlı!..