Reklam
  • Reklam
Dolar yatay seyrini koruyor..

Dolar yatay seyrini koruyor..

ABD Doları, önemli piyasa paraları karşısında yatay seyrediyor..

Reklam
20 Aralık 2017 - 08:34
Reklam

 

Dolar, hazine tahvili faizlerinin dört günlük yükselişin ardından Asya'daki işlemlerde gerilemesiyle, önemli paraların çoğu karşısında düştü. ABD Doları, sonraki işlemlerde günlük kaybını geri aldı.

Bloomberg Dolar Spot Endeksi, piyasada dikkatlerin ABD vergi reformu tasarısından Beyaz Saray'dan gelebilecek altyapı harcamaları, refah ve korumacılığa yönelik olası sinyallere odaklanmasıyla, erken işlemlerde 50 günlük hareketli ortalamasının altında kaldı.

ABD'de beş yıl vadeli hazine tahvillerinin faizi, Salı günkü işlemlerde -ABD ve Avrupa tahvil faizlerindeki yükselişin etkisiyle- Nisan 2011'den beri en yüksek seviyesine tırmanmasının ardından 1 bz puan geriledi.

Sydney'de National Australia Bank Ltd. Döviz stratejisti Rodrigo Catril, “Tatil modu, yıl sonu hareketleri ve düşük likidite, Dövizdeki görünümü bozuyor. Gelecek yılın başında ABD Doları'nın gelişen piyasalar ve emtia bağlantılı paralar (özellikle Avustralya ve Yeni Zelanda Dolarları) karşısında daha güçlü olduğunu görebiliriz.” dedi.

Bloomberg Dolar Spot Endeksi, geçtiğimiz iki günde yüzde 0.3 düşmesi sonrasında Çarşamba günü fazla değişmedi.

ABD'de 10 yıl vadeli hazine tahvillerinin faizleri 2 baz puan düşerek yüzde 2.45'e geriledi. 5 yıllıkların faizi ise Salı günü yüzde 2.23'e yükselmesinin ardından Çarşamba günü yüzde 2.21 seviyesine düştü.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Coldwell Banker Novest, münhal açtı!..
Coldwell Banker Novest, münhal açtı!..
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 25 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 25 Eylül 2018