Reklam
  • Reklam
Dolar/TL yükselişte...

Dolar/TL yükselişte...

Dolar/TL güne yükselişle başladı... Dolar/TL'de son durum...

Reklam
24 Temmuz 2018 - 09:28
Reklam

 

Dolar/TL Yükselişte

   Dün %1'den fazla düşerek 4.73'e gerileyen Dolar/TL bu seviyede tutunamayıp 4.75'i aştı. Kur bu sabah saatlerinde %0.2 artışla 4.75'te, euro % 0.05 artışla 5.54'te işlem görüyor.

   Merkez Bankası'nın faiz kararı bugüne damga vuracak. Genel beklenti faizlerde 100 baz puan civarında artış yapılması yönünde. Yapılan bir araştırma anketine göre faizlerde 100 baz puan artış bekleniyor. Buna göre politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının %17.75'ten %18.75'e yükselmesi bekleniyor.

Yan Etkileri Olacak
 
    Özyeğin Üniversitesi Öğretim Görevlisi Gizem Öztok Altınsaç göre; Merkez Bankası faizleri artırsa da artırmasa da yan etkileri olacağını, kurun faiz artırsa da arttırmasa da baskı altında kalacağını söyledi.

    Garanti Yatırım Yatırım Danışmanlığı Müdürü Tufan Cömert de faiz artışının olumlu ve olumsuz etkileri olacağına dikkat çekti. Cömert yavaşlamaya başlamış bir ekonomide faizin daha da yükseltilmesinin büyümeyi daha yavaşlatacağını, ancak faiz artırımı olursa TL’nin cazibesinin artacağını, hem yurtdışından fon bulma olasılığının artacağını, hem de yurt içinde uzun süredir döviz yatırımı yapan yerli yatırımcıların yeniden TL’ye geçebileceğini söyledi.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Limasol Türk Kooperatif Bankası, münhal açtı!..
Limasol Türk Kooperatif Bankası, münhal açtı!..
Ekonomi Basınında Bugün - 13 Kasım 2018
Ekonomi Basınında Bugün - 13 Kasım 2018