Reklam
  • Reklam
Dolar/TL düşüşte..

Dolar/TL düşüşte..

Kur son işlem gününe psikolojik 3.50 seviyesinin altında başladı..

Reklam
22 Eylül 2017 - 14:01
Reklam

 

Çarşamba akşamı Fed'in bilanço küçültmesine Ekim'de başlayacağını açıklaması ve Fed yetkililerinin bu yıl bir faiz artışı daha olacağı tahminiyle 3.47'den 3.51'e kadar yükselen kur bugün psikolojik seviye olan 3.50 sınırının biraz altında başladı. Kur daha sonra 3.48 seviyesine çekildi. 

Günün devamında bölgesel Fed Başkanları John Williams, Robert Kaplan ve Esther George'un konuşma yapması bekleniyor. ABD'de Bileşik PMI Endeksi verisi de takip edilecek. 

"3.4880'E İNEBİLİR" 

HSBC Portföy Yönetimi'nden İbrahim Alsoy yolladığı bir notta kurun ilk etapta 3.4880 desteğine gerileyebileceğini öngörerek "3.4500 ise bir sonraki destek seviyesi. Kuzey Irak referandumundan gelecek bir erteleme veya iptal haberi bu seviyeye doğru hareket görülmesini sağlayabilir." değerlendirmesini yaptı. 

Kuzey Kore ve Irak gibi riskler de piyasaların radarında kalmaya devam edecek. TBMM Irak ve Suriye tezkeresi için 23 Eylül Cumartesi günü olağanüstü toplanacak.

Şekerbank Trading Müdürü Tunca Alp yolladığı bir notta "Türkiye'nin sınır ötesi operasyonunun uzatılacağı endişesi Dolar/TL'de düşüşün önündeki en büyük engel. Eğer Kuzey Irak konusundaki tansiyon düşerse kurda 3.47'ler görülebilir" değerlendirmesini yapyı. 

Öte yandan 10 yıllık tahvil faizi 5 günde ilk kez yükseldi ve %10.88 oldu. Dün faiz %10.94 ile 18 Mayıs'tan beri en yüksek seviyeye çıkmıştı.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sosyal Sigortalar Dairesi Müdürlüğünden yeni karar!..
Sosyal Sigortalar Dairesi Müdürlüğünden yeni karar!..
Özmerhan Group, münhal açtı!..
Özmerhan Group, münhal açtı!..