Reklam
  • Reklam
Dolar haftaya nasıl başladı?

Dolar haftaya nasıl başladı?

Dolar/TL Fed kararının radarda olduğu yeni haftaya nasıl başladı?

Reklam
18 Eylül 2017 - 10:02 - Güncelleme: 19 Eylül 2017 - 00:02
Reklam

 

Geçen hafta swap faizlerindeki düşüş ve dolardaki küresel değerlendirmeyle 3.38 sınırına dayanan kur yeni haftaya yükselişle başladı. Kur saat 09:22'de 3.4441 ile gün içi zirveyi gördü. 

Bu hafta doların hareketinde Fed'in faiz kararı etkili olacak. Fed'in faiz oranlarında değişiklik yapması beklenmiyor, ekonomik projeksiyonlar güncellenecek. Bloomberg'in anketine göre Fed, 4.5 trilyon dolarlık bilanço daraltmaya Ekim ayında başlayacak. Faiz kararının ardından Başkan Yellen basın toplantısında konuşacak. Fed kararı Çarşamba akşamı açıklanacak. 

Ak Yatırım yolladığı bir notta Fed'in toplantı kararlarının dolar negatif, hisse pozitif etki yapabileceğini öngördü. Ekonomik projeksiyonlara dair ise "2017 veya 2018 çekirdek enflasyon tahmininin (sırasıyla %1,7 ve %2,0) aşağı çekilebileceğini öngörüyoruz. Bu senaryo dolar hafif negatif, hisse senetleri pozitif etki yapabilir." ifadesine yer verdi. 

Bu hafta yurt içinde kritik bir veri akışı yok, Irak'taki gelişmeler ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın New York'ta ABD Başkanı Donald Trump ile yapacağı görüşme takip edilecek. 

http://www.ekonomikibris.com

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x