Reklam
  • Reklam
Dolar güne nasıl başladı?

Dolar güne nasıl başladı?

Son 3 haftada kazandırmaya başlayan ve sert yükselen Dolar/TL yeni güne 3.57 seviyelerinde başladı.

Reklam
03 Ekim 2017 - 11:15 - Güncelleme: 03 Ekim 2017 - 11:43
Reklam

 

Dolar/TL kuru sabah saatlerinde bir miktar yükselmesinin ardından enflasyon verisinin ardından hafif artıda 3.58 seviyesinin altında seyretti. Bloomberg HT Araştırma biriminin anketine göre enflasyonun yıllık bazda %11.25'e yükselmesi bekleniyordu.

Dün kredi derecelendirme kuruluşu Moody's Türkiye'ye kamu borçlanması artarsa kredi notu üzerinde baskı yaratabileceği konusunda uyardı. Diğer bir derecelendirme kuruluşu Fitch ise Türkiye'nin 2017 yılı büyüme beklentisini %5.5'e yükseltti.

PİYASALARDA BU HAFTA

ABD cephesinde bugün önemli bir veri akışı yok, yarın Fed Başkanı Janet Yellen'ın akşam yapacağı konuşma piyasaların takibinde olacak. Haftanın devamında da ABD tarım dışı istihdam verisi Fed'in faiz artırımlarının yol haritasını anlamak açısından önemli olacak.

Kapital FX Araştırma Müdür Yardımcısı Enver Erkan ABD'de dün açıklanan ve beklentilerin üzerinde gelen ISM imalat endeksinin faiz artırımı konusunda Fed’i destekleyeceği beklentilerinin dolar tarafındaki güçlü seyrin sürmesine neden olduğunu belirtti.

Erkan "3.59 üzerinde kalıcılık sağlanması halinde TL açısından riskler bir kademe daha artacak ve 3.62 ilk hedef olarak değerlendirilebilecektir." yorumunu yaptı.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 18 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 18 Eylül 2018
"Türk lirası" Garanti Bankası ile daha avantajlı!..