Reklam
  • Reklam
Dolar da son durum... 28 Haziran 2018...

Dolar da son durum... 28 Haziran 2018...

28 Haziran'da dolar / TL yükselişte...

Reklam
28 Haziran 2018 - 08:28 - Güncelleme: 28 Haziran 2018 - 08:31
Reklam

 

28 Haziran'da dolar / TL güne hafif yükselişle başladı. Piyasada dün nispeten sakinleşme gözlenirken, ana odak konusu yeni ekonomi yönetimi ve uygulanacak ekonomik politikalar ile OHAL'in kaldırılıp kaldırılmayacağı.

Diğer taraftan yurtdışı gelişmeler de yakından izleniyor. Küresel ticaret savaşları risk iştahı ve gelişmekte olan ülke piyasalarında da dalgalanmalara neden oluyor.

Bir bankacı, "Küresel ticaret savaşları doların güçlenmesine neden olurken, gelişmekte olan ülke para birimlerinde de kayıplar söz konusu. Genel olarak nispeten daha sakin bir gün oldu ve öğleden sonra TL'nin diğer gelişmekte olan ülke para birimlerine göre daha iyi performans gösterdiğini hatta şu anda tek değer kazanan para birimi olduğunu görüyoruz. Seçim sonuçlarının ardından şimdi yeni ekonomi yönetimi ve görev alacak isimler ile izlenecek  politikaların ve OHAL'in sürüp sürmeyeceğinin belirlenmesini bekliyoruz" dedi.

Stratejist Doç. Dr. Evren Bolgün Bloomberg HT'ye yaptığı yorumda 4.45 - 4.50 seivyesi önümüzdeki dönemde taban olabilir." yorumunda bulundu.

Yeni ekonomi yönetimi ve uygulanacak politikalar üzerinden yerli ve yabancı yatırımcının tekrar TL cinsi varlıklara güveninin sağlanmasının önemine dikkat çeken analistler, söz konusu alanlar açıklığa kavuşmadıkça piyasada temkinli volatil seyrin sürmesini bekliyor.

Türk varlıklarına aylardır ihtiyatla yaklaşan yabancı fon yöneticileri, seçimlerde galip gelen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın yabancı yatırımcıları ancak ekonomi ve para politikası üzerindeki hamlelerini bekliyor.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kredo Muhasebe ve Danışmalık Şirketi, münhal açtı!..
Kredo Muhasebe ve Danışmalık Şirketi, münhal açtı!..
Kaner Şirketler Grubu, münhal açtı!..
Kaner Şirketler Grubu, münhal açtı!..