Reklam
  • Reklam
Doğa International Schools’dan Kıbrıs’a özel müfredat!

Doğa International Schools'dan Kıbrıs'a özel müfredat!

Kıbrıs eğitim sektörü yeniliklerle buluşmaya devam ediyor. London United Education'ın dikkat çeken markası Doğa Internationals Schools, öğrencilere ayrıcalıklı bir eğitim sunuyor. LUE Kurucu Başkanı Levent Uysal, detayları paylaştı..

Reklam
23 Mart 2017 - 11:38 - Güncelleme: 24 Mart 2017 - 13:56
Reklam

Eğitim sektörünün hızla geliştiği, kalite çıtasının her geçen gün yükseldiği Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, geçtiğimiz yıl Doğa International Schools ile tanıştı.

Girne’de kapılarını açan eğitim kurumu; teknolojik altyapısı, Kıbrıs’a özel müfredatı, dikkat çeken ders modülleri ve öğrencilere sunduğu ‘liderlik’ avantajlarıyla farkını ortaya koydu.

Doğa International Schools markasını KKTC’ye taşıyan London United Education Kurucu Başkanı Levent Uysal, ikinci yılın yol haritasını paylaştı.  Uysal, markanın KKTC’nin uluslararası okulu olmasını hedeflediklerini ve tüm kadro olarak bu amaç üzerinde çalıştıklarını vurguluyor.

Levent Uysal: “Start up için Kıbrıs’ı belirledik”

Bünyesinde birçok güçlü eğitim kurumu bulunan London United Education’da Doğa International Schools ayrı bir değer taşıyor. Çünkü LUE Kurucu Başkanı Levent Uysal için KKTC özel bir öneme sahip.

“Biz özellikle London United Education olarak, start up için Kıbrıs’ı belirledik. Neden Kıbrıs’ı seçtik? Bir anket çalışması yaptık ve gördük ki Kıbrıslı velilerimiz çok bilinçli. Çocuğunun hangi okulda eğitim almasını, gelecekte nasıl bir kariyer planlaması yapmasıyla ilgili çalışan ve özveriyle çabalayan bir veli grubumuz mevcut.

Biz bu doğrultuda velilerle toplantılar yaptık. Aslında ezber bozmamızın asıl sebebi de bu. Onlardan almış olduğumuz destekler sonucunda müfredatları oluşturduk. Çocukların gelişimini bunlar üzerine kurguladık” diyen Uysal, Doğa International Schools’un Kıbrıs’a özel müfredatına da dikkat çekiyor.

Ezbere karşı bir eğitim kurumu

Ezbere karşı bir temel kuran okulda, matematik, fen, müzik, İngilizce, hatta beden eğitimi derslerinin işlendiği lego derslikleri dikkat çekiyor. Tüm derslikler görsellikleriyle ön planda. Öğrenciler dersleri görerek, dokunarak, duyarak, yani yaşayarak işliyor.

Kıbrıs’a özel müfredat içeriğiyle de dolu dolu. Doğa International Schools’ta seçmeli ders yok, her şey müfredatın içinde. Beş boyutlu atölye dersleri, icat atölyeleri, hatta drama dersi bile bu ayrıcalıklı programda yer alıyor.

“Eğitim gönül işidir”

London United Education Kurucu Başkanı Levent Uysal, işte burada uygulama eğitimin önemine vurgu yapıyor; “Uygulamalı eğitimler veriyoruz, hiçbir şekilde ezberlemiyor. Öğrendiği hayat boyu kendine kalıyor. Kendi hobilerinden nasıl meslekler geliştirip hayatı sürdürebileceğini öğretiyoruz. Sanatsal yanı yüksekse, sanatsal mesleklerle ilgili çalışmalar yapıyoruz “ diyor.

“Eğitim gönül işidir, dert edinmek ve önem vermek gerekir” diyen Uysal, gelecek yıl Lefkoşa’da da Doğa International Schools’un kapılarını açmayı hedefliyor.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ethfinex'ten yeni içerik tokenleri!..
Ethfinex'ten yeni içerik tokenleri!..
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 24 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 24 Eylül 2018