Reklam
  • Reklam
DMW Türkiye’den darbe teşebbüsüne karşı sert açıklama!

DMW Türkiye'den darbe teşebbüsüne karşı sert açıklama!

Askeri darbe teşebbüsü, gündemin ilk sırasında. Uluslararası Diplomatlar Birliği Türkiye Başkanı Ferhat Bozçelik, Avrupa İş Kulübü'nün de izlenimlerinin yer aldığı bir mesaj yayınladı.

Reklam
19 Temmuz 2016 - 07:39 - Güncelleme: 20 Temmuz 2016 - 00:57
Reklam

 

Uluslararası Diplomatlar Birliği DMW Türkiye Başkanı Ferhat Bozçelik, dün akşam saatlerinde ülkemizde meydana gelen askeri darbe girişimlerine ilişkin bir açıklama yaptı.

DMW Türkiye Başkanı Ferhat Bozçelik şunları söyledi; “halk iradesiyle seçilmiş ve meşru bir hükümete karşı emir-komuta zincirine aykırı olarak, kendini asker sanan bir avuç vatan haini ve onun işbirlikçileri tarafından askeri darbe girişiminde bulunulmuştur.

Bu asla kabul edilemez bir durumdur. Şiddetle lanetliyorum. Üstelik bu bir avuç eşkıya, Türk halkına kurşun sıkmış ve Yüce Meclisimizi bombalama gaflet ve dalaletinde bulunmuştur.

Darbe teşebbüsünde bulunan bir avuç hain, şerefi ve mazisi insanlık tarihi ile başlayan Yüce Türk Milletinin bağrından kopan ve rütbeleri ne olursa olsun asla Türk Ordusunun bir mensubu olamazlar.

Yüce Türk Milleti, bu kanlı darbeye karşı, hayranlık uyandıracak bir direniş göstermiş, ülkesine, demokrasiye ve hükümetine sahip çıkmıştır. Türk halkına şükranlarımı sunuyorum. Bu uğurda şehit olan vatandaşlarımıza, güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ayrıca demokrasiye sahip çıkarak, darbeyi kınayan siyasi parti liderlerimize, sivil toplum kuruluşlarımıza ve medyamıza da teşekkür ediyorum.

Darbe girişiminden bu yana başta Brüksel olmak üzere çeşitli Avrupa Başkentleriyle ve Avrupalı sivil toplum kuruluşları ile görüşmelerim oldu. Hepsinin ortak dili demokrasiydi. Başta partnerimiz European Business Club Başkanı Sayın Roch olmak üzere diğer tüm STK’lar da Türk Hükümetinin yanında olduğunu ve darbeyi lanetlediklerini dile getirdiler.

Şimdi kenetlenme ve birlik beraberlik zamanıdır. Askeri vesayet Türkiye’nin asla kaderi olamaz. Şu da unutulmamalıdır ki halk iradesi üstünde başka hiçbir güç yoktur ve olamaz da”

 

Saygılarımla,

Ferhat BOZÇELİK

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 18 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 18 Eylül 2018
"Türk lirası" Garanti Bankası ile daha avantajlı!..