Reklam
  • Reklam
DİKKAT! BASIN-SEN’den yürüyüş çağrısı!..
Reklam

DİKKAT! BASIN-SEN'den yürüyüş çağrısı!..

Basın Emekçileri Sendikası yarın yapılacak yürüyüş için çağrıda bulundu!.. İşte, detaylar...

Reklam
05 Eylül 2018 - 10:31 - Güncelleme: 06 Eylül 2018 - 08:28
Reklam

 

DİKKAT! BASIN-SEN'den yürüyüş çağrısı!

Basın Emekçileri Sendikası yarın yapılacak yürüyüş için çağrıda bulundu! Davetin üzerinde yazılanlar dikkat çekiciydi:

"Bu davet bizim! İthal krizlere karşı toplumsal varoluş yürüyüşü! Çare, Birleşik Federal Kıbrıs!"

Yarın yapılacak olan yürüyüş yeri ise Citroen Işıkları olacak. 6 Eylül 2018'de saat 18.00'da gerçekleşecek.

İşte, BASIN-SEN'den yapılan o çağrı:

"Değerli üyelerimiz ve toplumumuz,

Şu anda içinden geçtiğimiz kriz geçici değildir. Önümüzdeki günlerde çok daha kritik günler bizleri beklemektedir. Özellikle bugün dar gelirli kesimi felakete sürükleyen bu ithal krizin hızlı bir şekilde diğer kesimlere de yayıldığını ve her sınıfın bu krizden etkilenmeye başladığını hep birlikte takip etmekteyiz. Bu toplumsal ve siyasal bir sorundur. Sorunun kaynağı da Ankara’ya olan ekonomik ve siyasal bağımlılığımızdır.

Türkiye’nin alt yönetimi olan adanın kuzeyinde Ankara’ya olan bağımlılık o kadar bir zirve yaptı ki, Türkiye’deki en ufak bir sarsıntı Kıbrıs’ın kuzeyinde deprem etkisi yapıyor. Bu durumdan kurtulmanın ve bağımsız bir yapıya kavuşmanın zamanı gelmiştir. Bunun da tek yolu bir taraftan dayatmalara karşı mücadele etmek ve kendi kendine yetebilen bir yapı yaratmak, diğer yandan ise birleşik bir Kıbrıs’a ulaşmak için var gücümüzle çalışmaktan geçmektedir. Bunları yapmadan mevcut düzen içerisinde makyaj sanatına soyunmanın sonu toplumsal yok oluşumuzu getirecektir.

Bu bağlamda sömürülen emeğimize sahip çıkmak, ithal krizin getirisi ile yapılan zamlara karşı tepki koymak, Birleşik Kıbrıs’a ulaşmak, bizleri aşağılayan tüm kesimlere karşı dik durmak ve toplumsal varoluşumuza sahip çıkmak için sizleri 6 Eylül Perşembe günü saat 18.00’de Dereboyu’nda “Citroen Işıkları” diye bilinen yerde toplanmaya ve Meclis ile TC Elçiliği’nin bulunduğu yere Toplumsal Varoluş Yürüyüşümüzü gerçekleştirmeye davet ediyoruz. Gücümüzü bizim olan sokaklardan alacağımız bu günde en büyük destekçimiz siz ilerici toplumumuz olacaktır.

Saygılarımızla;

Basın-Sen Yönetim Kurulu (a)

Başkan

Ali Kişmir"

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ASBANK'ta Çalışmak İstermisiniz?
ASBANK'ta Çalışmak İstermisiniz?
TOYZZ SHOP çalışmak istermisiniz?
TOYZZ SHOP çalışmak istermisiniz?