Reklam
  • Reklam
Denizbank’a BAI’den inovasyon ödülü!

Denizbank'a BAI'den inovasyon ödülü!

DenizBank, ABD merkezli Bank Administration Institute (BAI) tarafından düzenlenen 2017 yılı ödüllerinde önemli bir başarıya imza attı. Banka, teknoloji üssü Intertech ile geliştirdiği ‘Akıllı İş Gücü Yönetimi’ projesi ile ‘Kurum İçi Süreçlerde Yenilikçilik’ kategorisinde ödülün sahibi oldu.

Reklam
23 Ekim 2017 - 18:11 - Güncelleme: 23 Ekim 2017 - 18:20
Reklam


DenizBank, finansal hizmet sektörünün bankacılık yönetimi alanında dünya çapında en saygın kurumlarından ABD merkezli Bank Administration Institute (BAI) tarafından düzenlenen 2017 yılı ödüllerinde önemli bir başarıya imza attı. Banka, teknoloji üssü Intertech ile geliştirdiği ‘Akıllı İş Gücü Yönetimi’ projesi ile ‘Kurum İçi Süreçlerde Yenilikçilik’ kategorisinde ödülün sahibi oldu.

 

DenizBank, dijital alanda sektöre kazandırdığı, fark yaratan uygulamalarıyla uluslararası arenada takdir toplamaya devam ediyor.

 

Banka, bu kapsamda, bankacılık alanındaki en yenilikçi uygulamaları değerlendiren ve uluslararası platformlar arasında en saygını olarak kabul edilen BAI 2017 Bankacılık İnovasyonu Ödülleri’nde teknoloji üssü ve iştiraki Intertech ile geliştirdiği ‘Akıllı İş Gücü Yönetimi’ projesi ile Internal Process Innovation (Kurum İçi Süreçlerde Yenilikçilik) kategorisinde ödül aldı.

 

Söz konusu proje müşteri ihtiyaç ve işlemlerinin önceliklendirilmesi, iş gücü ve iş yükü arasında gerekli hesaplamaları yaparak dengeli iş yükü dağılımının sağlanması, tüm personelin yetkinliklerinin değerlendirilmesi ve çalışanların meziyetlerinin geliştirilerek çok yönlü olmalarına destek sağlanması özellikleriyle dünyada bir ilk. Projeyle DenizBank müşteri memnuniyeti, maliyet yönetimi, verim ve personel gelişimi aynı kapsamda optimize edilerek değer yaratılıyor.

 

“İş yapış biçimimiz ve sunduğumuz hizmetlerin kalbinde inovasyon yer alıyor”

 

Ödüle ilişkin değerlendirmelerde bulunan DenizBank Şube ve Merkezi Operasyonlar Grubu Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Özel konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi; “DenizBank olarak teknolojiyi yakından takip ediyor, yenilikçi uygulamalarımızla sektörümüzde ilkleri gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Bankamız dijital platformlarda önemli yatırımlara imza atmaya devam ediyor. Bu noktada iştirakimiz ve teknoloji üssümüz Intertech işbirliğinde hayata geçirdiğimiz ‘Akıllı İş Gücü Yönetimi’ projemiz iş süreçlerine sağladığı fayda ile önemli bir yenilik getiriyor. Teknolojiye yaptığımız yatırımların başarıya ulaşması ve global çapta prestijli kurumlar tarafından takdir edilmesi, çalışma azmimizi daha da artırıyor. Bu yöndeki faaliyetlerimize önümüzdeki dönemde de devam edeceğiz.”

 

DenizBank Hakkında

DenizBank, gelişmekte olan Türk denizcilik sektörüne finansman sağlama hedefi ile bir kamu iktisadi teşebbüsü olarak 1938 yılında kurulmuştur. 1997 yılının başında, bir bankacılık lisansı olarak Zorlu Holding tarafından Özelleştirme İdaresi'nden satın alınan DenizBank’ı, Avrupa'nın önde gelen finans gruplarından Dexia Ekim 2006’da bünyesine katmıştır. 6 yıl boyunca Dexia’nın ana hissedarlığında faaliyetlerini sürdüren DenizBank, 28 Eylül 2012 itibariyle Rusya’nın en büyük ve köklü bankası Sberbank çatısı altında hizmet vermeye devam etmektedir. DenizBank, kısa süre içerisinde Türkiye’nin sayılı bankalarından biri haline gelmiştir. 2003 yılında çeşitli finansal hizmetleri aynı çatı altında toplayan bir “finansal süpermarket” oluşturmak amacıyla DenizBank Finansal Hizmetler Grubu kurulmuştur. DenizBank Finansal Hizmetler Grubu’nun, Türkiye’nin 81 ilinde, iştiraklerin şubeleri dâhil toplam 747 şubesi ile 15 bine yakın çalışanı bulunmaktadır. DenizBank Finansal Hizmetler Grubu’nda DenizBank’ın yanı sıra beş yerli ve üç uluslararası finansal iştirak, altı yerli finansal olmayan iştirak ve Bahreyn’de bir şube bulunmaktadır. DenizYatırım, Deniz Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, DenizPortföy Yönetimi, DenizLeasing, DenizFaktoring, Intertech, DenizKültür, Ekspres Bilgi İşlem ve Ticaret, Deniz Kartlı Ödeme Sistemleri, Açık Deniz Radyo-TV ve Bantaş Grubun yerli; EuroDeniz, DenizBank AG ve DenizBank Moscow ise uluslararası iştirakleridir.

 

www.ekonomikibris.com

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 18 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 18 Eylül 2018
Kuzey Kıbrıs Turkcell'den kampanya!..
Kuzey Kıbrıs Turkcell'den kampanya!..