Reklam
  • Reklam
DAÜ Giriş ve Burs sınavı 5 Haziran’da!

DAÜ Giriş ve Burs sınavı 5 Haziran’da!

Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin, KKTC’li öğrenciler ile KKTC lise ve dengi okullarında kesintisiz eğitim görmekte olan TC’li öğrencilere yönelik DAÜ– Giriş ve Burs Sınavı, 5 Haziran Pazartesi günü, 10.0-12.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

Reklam
29 Mayıs 2017 - 09:33
Reklam

DAÜ Rektörlüğü’nden verilen bilgiye göre sınav, DAÜ Kampüsü ile Lefkoşa’da Türk Maarif Koleji’nde yapılacak.Sınav başvuruları 2 Haziran’da sona erecek.

Başvurular, DAÜ Öğrenci İşleri Müdürlüğü ile Lefkoşa’daki Atatürk Öğretmen Akademisi’ndeki DAÜ Sınav Başvuru Merkezi’ne yapılabilecek.

Sınava giriş harcı 50 TL olarak belirlenirken, sınav harcının Kooperatif Merkez Bankası şubelerinde DAÜ’nün 100640 numaralı hesabına veya Lefkoşa’da DAÜ Sınav Başvuru Merkezi’ne başvuru esnasında yatırılabilecek.

Sınav başvuruları, kimlik kartı fotokopisi, banka dekontu ve 2 adet vesikalık fotoğraf ile kabul edilecek.

Sınava girecek olan adayların sınav günü saat 09:30’da sınav merkezlerinde hazır bulunmaları ve yanlarında kimlik kartları ve sınav giriş belgesi olması gerekiyor.

Müzik Öğretmenliği ve Spor Bilimleri programlarını tercih edecek olan adayların 5 Haziran’daki Giriş ve Burs Sınavı öncesinde bugünden başlayarak 2 Hazirana kadar yetenek sınavına girmeleri gerekiyor.

Yetenek sınavına girecek adayların ilgili bölümlere başvurarak randevu almaları da gerekiyor.

 

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kredo Muhasebe ve Danışmalık Şirketi, münhal açtı!..
Kredo Muhasebe ve Danışmalık Şirketi, münhal açtı!..
Bakanlar Kurulundan Kararname!..
Bakanlar Kurulundan Kararname!..