Reklam
  • Reklam
Cumhurbaşkanından ambargolara yönelik açıklama..

Cumhurbaşkanından ambargolara yönelik açıklama..

Akıncı: Ambargoların Üzerimizden Kaldırılmasını Bekleyemeyiz dedi.

Reklam
23 Mayıs 2017 - 14:35
Reklam

 

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Kalkanlı Teknoloji Vadisi’nin (KALTEV) tanıtımı ve temel atma töreni  sırasında yaptığı konuşmada, ODTÜ’nün 130 bin mezundan biri olmakla iftihar ettiğini kaydederek, “Böylesi günde, böylesi güzel bir olaya tanıktık etmekten daha mutluluk verici bir şey olamaz. Bu ülkemiz için, hepimiz için özel bir gün” dedi.

 

TC Lefkoşa Büyükelçisi Derya Kanbay’ın bu projeye verdiği değeri bildiğini belirten, kültür ve sanat gibi bilimin ve teknolojinin de sınır tanımadığını ifade eden Akıncı, “Bu çok önemli ve yararlarını göreceğimiz projeye katkı koyan ilgililere canı gönülden teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

“Ambargoların üzerimizden kaldırılmasını bekleyemeyiz, kimsesi bizim için bu lütufta bulunmayacak, biz böylesi projelerle bunları kaldırabiliriz, buna da muktediriz” diyen Akıncı, projenin ambleminin zeytin ağacı olmasının kendini sevindirdiğini kaydetti.
 
Akıncı, zeytin ağacının Akdeniz’i, Kıbrıs’ı, verimliliği, üretkenliği, emeği, alın terini, kökleşmeyi ve ilanihaye var olmayı simgelediğini söyleyerek, “Köklerimizi salmak için gelişmek zorundayız, gelişme bilimle olur” vurgusunda bulundu.

 

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu’nun temeli atılırken Başbakan Yardımcısı olduğunu anımsatan Akıncı “Bomboş tepelerde cennet yaratıldı.  Bu kampuse her geldiğimde içim mutlulukla doluyor” dedi.

http://www.ekonomikibris.com

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 18 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 18 Eylül 2018
"Türk lirası" Garanti Bankası ile daha avantajlı!..