Reklam
  • Reklam
Creditwest Bank’tan ev alacaklar için özel bir kredi daha; Expert...

Creditwest Bank'tan ev alacaklar için özel bir kredi daha; Expert Mortgage..

Kıbrıs emlak dünyasının gözü İstanbul'da düzenlenen CNR EXPO Emlak Fuarı'ndaydı. Kıbrıs ekonomisinin güçlü bankası Creditwest Bank da oradaydı. Bankanın yeni kredi ürünü Expert Mortgage, yatırımcılarla tanıştı. Banka yöneticileri detayları Kıbrıs Emlak Merkezi'ne anlattı..

Reklam
09 Aralık 2016 - 10:40
Reklam

Bir KKTC bankasını Türkiye’de böylesine önemli bir organizasyonda görmek ne güzel. Creditwest Bank neler yapıyor fuarda?

Çok teşekkürler. Expert Mortgage diye bir ürünümüz var, onunla ilgili tanıtım yapıyoruz. Kıbrıs’a yatırım yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için fırsatları paylaşıyoruz. Üstelik sadece onlar da değil, onların dışında diğer ülke vatandaşları için de yardımcı olabiliyoruz. Geniş bir müşteri portföyümüz var bu üründe.

Peki nedir bu kredi ürünü, biraz bahseder misiniz?

Tabii ki, burada belirttiğimiz üzere 120 aya kadar hem TL hem de döviz olarak kredi kullandırımı yapabiliyoruz. Kefil şartımız yok kendilerine. Evin % 50’sini 120 aya kadar, yani 10 yıla kadar taksitlendirebiliyoruz. Tekrar belirteyim, herhangi bir kefil istemeden gerçekleşiyor bu işlemler.

Peki bu krediye fuardaki ilgi nasıl?

Çok fazla, özellikle Kıbrıs şirketleri tarafından çok ilgi görüyor. Çünkü onlar için satışı hızlandıracak bir ürün. Türkiyeli yatırımcılar ise önce Kıbrıs emlak sektörü konusunda net bir şekilde bilgi edinme ihtiyacı duyuyor. Bu ürün onlar için de büyük avantaj. Çünkü yeni girecekleri bir yatırım bölgesinde direkt rakamın yüzde 100’ünü ödemek zorunda değiller, biz bu avantajlı kredi ile onlara da yardımcı oluyoruz.

Bu ürünün hazırlanma amacı da buydu zaten, gelen talepler doğrultusunda ortaya çıktı. Düşünün ki artık yatırımcılar bile kredi ile ev almak istiyorlar. Bir değil, iki değil, 4 ev yatırımı için geleceğe dönük düşünüyorlar.

Bankacı olarak fiyat bazında fuardaki projelerle kıyasladığınızda Kıbrıs emlaklarını, nasıl bir fark çıkıyor ortaya?

Çok ciddi farklar var. Şu an İstanbul’da satışa çıkan stüdyo daire fiyatına, Kıbrıs’ta villa sahibi olabiliyorsunuz. Aslında bu örnek fiyat dengesini çok net bir şekilde anlatıyor. O yüzden Kıbrıs gerçek anlamda bir yatırım fırsatı. Bankacılık sektörü gibi, emlak sektörü de hızla büyüyor adada. Özellikle de ilerisi için beklentiler çok yüksek. Olası bir çözümün ilk aşamasında yüzde 100’lük bir artış, yani fiyatların iki katına çıkacağı tahmin ediliyor.

O yüzden bu fırsat kaçmamalı diye düşünüyoruz.

Creditwest Bank ailesi olarak da; konut sahibi olmak isteyen herkese en özel ve en cazip imkanları sunuyoruz.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x