Reklam
  • Reklam
Coinbase, OTC faaliyetleri için harekete geçiyor!..
Reklam

Coinbase, OTC faaliyetleri için harekete geçiyor!..

Kripto paralarda son durum...

Reklam
29 Kasım 2018 - 14:56
Reklam

Coinbase, OTC faaliyetleri için harekete geçiyor!

 

Prime müşterileri için önde gelen kripto para borsası Coinbase OTC (Over The Counter) işlemlerini başlatıyor. Coinbase’in satış müdürü Christine Sandler, konuya yönelik şu açıklamayı yaptı:

"OTC faaliyetimizi, borsa faaliyetimizin tamamlayıcı olarak sunduk, çünkü çok sayıda kurumun kripto ticareti için OTC’yi bir rampa olarak kullandığını gördük. Müşterilerimizin hem borsamızı hem de OTC faaliyetimizi güçlendirmek için müthiş bir fırsat olduğunu hissettik."

Bu ayın başlarında, Coinbase bazı müşterileri ile paylaşılan belgelere göre, müşterilerinin Coinbase Prime üzerinde işlem yapmalarına ve web arayüzü, Skype, Bloomberg IB, e-posta veya telefon yoluyla kitap sipariş etmelerine izin veriyor.

Sandler, şirketin hizmet teklifini gecikmiş bir uzlaşmayı da kapsayacak şekilde genişletmeyi planladığını ve şirketin geçtiğimiz temmuz ayında piyasaya sürdüğü hedge fonları, borsalar ve ICO ekipleri platformu olan Coinbase Custody ile potansiyel olarak entegre olacağını söylüyor.

Mayıs ayında Business Insider, Coinbase’in OTC işlemlerini destekleyeceğini bildirdi. Kısa bir süre sonra Coinbase, kurumsal yatırımcıları alım satım araçlarıyla donatmak ve tezgah üstü alım satım, algoritmik siparişler ve gelişmiş piyasa verileri ürünlerini sunmak için uzun vadeli planlar yapmak üzere tasarlanan Prime platformunu piyasaya sürdü.

Peki, bu gelişmenin Bitcoin fiyatına etkisi ne olur?

Sandler’e göre OTC faaliyeti, fırsatçı bir yaklaşımla müşteri talebine bir cevap olarak geliyor. Bu yılın başlarında Cameron ve Tyler Winklevoss ikizlerine ait kripto para borsası Gemini de OTC ticaretini başlattı. Circle’ın da şubat ayında satın aldığı Poloniex’in, Circle Trade adında benzer bir ürünü bulunuyor.

Son zamanlarda yapılan araştırmalar OTC piyasalarının işlem hacminin mevcut kripto para borsası piyasalarının hacminde 3 kat daha fazla olduğu belirtiliyor. Kurumsal yatırımcıları çoğu likidite yetersizliği nedeniyle OTC piyasalarına kayıyor. Bu nedenle bazı uzman ve analistler, OTC piyasasındaki işlemler ile ilgili bilgilerin önceden paylaşılabileceğini ve insider trading yöntemiyle Bitcoin fiyatını etkileyebileceğini belirtiyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türk Bankası münhal açtı..
Türk Bankası münhal açtı..
Kıbrıs Türk Ticaret Odası münhal açtı..
Kıbrıs Türk Ticaret Odası münhal açtı..