Reklam
  • Reklam
CoinBase nedir?

CoinBase nedir?

CoinBase nasıl kullanılır?

Reklam
19 Haziran 2018 - 11:47
Reklam

 

CoinBase, bitcoin borsaları arasında son zamanlarda adını sıkça bahsettiren bir kripto para borsalarından biridir. Ne yazık ki Türkiye’de alım-satım işlemleri yapılamamaktadır. Ancak kullanıcıların bir çoğu bitcoin cüzdan ( wallet ) olarak kullanmaktadır.Yatırımcıların Coinbase tercih etmelerinin asıl sebebi kripto para konusu ile ilgili ilk adımları atan firmalardan biri olmasıdır. Çeşitli platformlarda gördüğümüz kadarı ile yüklü miktarlardaki cüzdanların bloke olmasından başka herhangi bir aksi duruma rastladık, okumadık.

Cüzdan ( wallet ) olarak oldukça kullanışlı ve işlevseldir. Örnek verecek olursak tarafınıza bir ödeme geldiğinde tarafınıza bildirim ile gerekli uyarı an ve an yapılıyor. Ayrıca CoinBase kayıt olmak da bir o kadar kolay. Sadece sitedeki sağ üst kısımda yer alan ‘’ Sing Up ‘’ butonuna tıklamanız ve sizden istenilen bilgileri girmeniz halinde cüzdanınız oluşturuluyor.

 

CoinBase cüzdan adresi nasıl alırım ?

Ekranda alım-satım işlemleri Türkiye’de yapılamadığı yazacaktır. Lakin endişe etmenize gerek yok sadece sol kısımda yer alan ‘’ Btc Wallet ‘’ sekmesine tıklayın.Bu kısımda herhangi bir işlem yapmadığınız için boş olacaktır. Üst menünün sağ kısmında yer alan ‘’ Wallet Adress ‘’ sekmesine tıklayıp kendinize özel bir bitcoin cüzdanı oluşturabilirsiniz.Oluşturduğunuz cüzdan adresinize dilerseniz kendiniz, dilersenizde herhangi bir kişi gönderim yapabilir. Tarafınıza gönderim yapıldığında ise mail adresinize bildirim gönderilecektir.

 

CoinBase ile nasıl bitcoin gönderebilirim ?

Bitcoin cüzdanınıza nasıl gönderim yapmak yukarıda anlattığımız şekilde basit ise başka bir adrese bitcoin gönderimi de bir o kadar basittir. Tek yapmanız gereken şey; Sol menüde yer alan ‘’ Send-Request ‘’sekmesine tıklamak ve dilediğiniz cüzdan adresinize istediğiniz miktarda gönderim yapabilirsiniz.

 

CoinBase ile cüzdanımı nasıl güvende tutarım ?

CoinBase bitcoin cüzdanınızı 2FA ( Google Authenticator ) ile güvenli bir şekilde koruyabilirsiniz. Bu 2FA aktif etmek için ise profil sekmesinden ‘’ Settings ‘’ ardından da ‘’ Security ‘’ sekmesine tıkladığınızda aktif hale getirebilirsiniz.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x