Reklam
  • Reklam
Coinbase borsası yaptığı işlerle değer kazanıyor!..
Reklam

Coinbase borsası yaptığı işlerle değer kazanıyor!..

Kripto paralarda son durum...

Reklam
04 Ekim 2018 - 14:27
Reklam

Coinbase borsası yaptığı işlerle değer kazanıyor!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Coinbase bir diğer dünyaca ünlü firma Tiger Global ile birlikte çalıştığını duyurdu. Coinbase’in dev yatırım şirketiyle sağladığı bu ortaklığın borsanın değerlemesini 8 milyar dolar civarlarına çıkaracağı ifade edildi. Bu da Coinbase’in ABD sınırlarındaki en yüksek değere sahip startup’lardan birisi haline gelmesi anlamına geliyor.

San Francisco merkezli finansal teknoloji firması Coinbase bu yılın nisan ayında earn.com’u şirkete bağlayarak değerini 8 milyar dolara ulaştırma girişiminde bulunmuştu. Borsa platformunun kripto para ekosistemi lehine birçok faaliyet gerçekleştirdiği biliniyor.

500 milyon dolarlık dev yatırım

Coinbase şu sıralar kendi hissedarlarına ve New York merkezli dev firma Tiger Global’a ait toplamda 500 milyon dolar değerindeki yatırımı güvence altına almaya çalışıyor. Ayrıca Coinbase mevcut faaliyetlerini iyileştirmek adına kendi fonlarından 250 milyon dolar daha yatırım gerçekleştirmeyi tasarlıyor.

Coinbase kripto para borsasının içerisindeki kaynaklara göre bu bahsedilen rakamların üzerine 250 milyon dolar daha mevcut yatırımcıların hisselerini satın almak için harcanabilir. Dünyadaki en büyük kripto para borsalarından birisi olarak zikredilen Coinbase’in 2017 yılındaki geliri 1 milyar doları aşmıştı.

Coinbase 2017 yazında dünya çapında üne sahip dev firmalardan aldığı yatırımlar sonucunda değerlemesini 1.5 milyar dolar seviyesine dek artırmıştı. Andreessen Horowitz ve Union Square Ventures gibi isimler Coinbase yatırımcıları arasında yer alıyor.

Kripto para fiyatları geçtiğimiz yılın sonlarında tavan yaptığında her kripto para borsası gibi Coinbase de platformuna milyonlarca yeni kullanıcı ekledi. Kasım 2017’de Coinbase’in aktif kullanıcıları 13.3 milyona kadar ulaşmıştı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türk Bankası münhal açtı..
Türk Bankası münhal açtı..
Kıbrıs Türk Ticaret Odası münhal açtı..
Kıbrıs Türk Ticaret Odası münhal açtı..