Reklam
  • Reklam
Coca Cola’dan yeni icat...

Coca Cola'dan yeni icat...

Coca Cola yenilebilen bitki şişesi üretti...

Reklam
07 Haziran 2018 - 12:51
Reklam

 

Coca Cola Yönetim Kurulu Başkanı Muhtar Kent, şirketinin inovatif fikirlere önem verdiğini belirterek, "Dünyadaki ilk bitki şişesini yaptık. Şeker kamışı atığından oluşturulan şişeler üretmeyi başardık. Bu şirket içinde oluşturulan bir fikir değildi. Hindistan'da ortaklarımızdan biri söyledi bu fikri... Şu anda insanların içeceğini içip, paketini yiyebileceği bir şişe üzerinde çalışıyoruz." dedi.

Muhtar Kent, Coca Cola'da inovasyon kültürü yaratmaya çalıştıklarını ifade ederek, Coca Cola'nın 130 yıl önce Atlanta'da küçük bir şehirde kurulduğunu hatırlattı. Kent, şöyle devam etti:

"Coca-Cola, ilk at arabalarında ilk reklam yapan firmaydı. O yıllarda, yani bundan 130 yıl önce at arabaları ile dağıtım yapıyordu. Daha sonra sinema ve televizyonlarda reklam yapmaya başladı. Başarılı inovasyon yapmak için dünyadaki tüketiciyi takip etmeniz gerekiyor ve başkalarını takip etmemeniz, o trendlerin önünde hareket etmeniz gerekiyor. Sürekli olarak büyümeye çalışıyoruz. Tüketicinin zevkleri sürekli değişiyor. O yüzden daha uzun vadeli değerler yaratmanız gerekiyor.

Dünyadaki ilk bitki şişesini yaptık. Şeker kamışı atığından oluşturulan şişeler üretmeyi başardık. Bu şirket içinde oluşturulan bir fikir değildi. Hindistan'da ortaklarımızdan biri söyledi bu fikri... Biz de Hindistan'da fon sağladığımız bir ortağımız sayesinde bu inovasyonu yaptık. Son 3-4 yılda 8 milyardan fazla bitkiden üretilmiş şişe oluşturduk ve bitkilerden geri dönüştürülebilir şişeler üretmiş olduk. Şu anda insanların içeceğini içip, paketini yiyebileceği bir şişe üzerinde çalışıyoruz."

Yarının inovasyoncularının küresel bir dünya görüşüne sahip olması gerektiğini belirten Kent, "Eğer sizin küçük bir işletmeniz varsa ve bunu büyütmeyi hedefliyorsanız insanları hayalinize inandırmanız gerekiyor." dedi.

"Teknoloji ve insan birlikte evrim geçirecek"

Doğan Online ve Hepsiburada Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan Boyner de yaptığı konuşmada, teknolojinin gelişmesiyle milyonlarca işin otomasyona devredilmesinin gündemde olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Teknoloji ve insan birlikte evrim geçirecek. Burada üzerinde durmamız gereken nokta, bence buna bir kayıp olarak bakmamak gerekiyor. Yani sadece insanların işsiz kalacağını düşünmemeliyiz. Çünkü otomasyon birçok noktada verimlilik artışı sağlayacağından bir zenginlik oluşacak ve bu insanların elinde kalacak."

 

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sosyal Sigortalar Dairesi Müdürlüğünden yeni karar!..
Sosyal Sigortalar Dairesi Müdürlüğünden yeni karar!..
Özmerhan Group, münhal açtı!..
Özmerhan Group, münhal açtı!..