Reklam
  • Reklam
Çin Blockchain ekonomisine 1.5 milyarlık fon!...
Reklam

Çin Blockchain ekonomisine 1.5 milyarlık fon!...

Çin Blockchain ekonomisi,Blockchain projelerini geliştirmek için 1.5 milyar dolar yatırım fonunu başlatmaya hazırlanıyor!.. İşte detaylar...

Reklam
25 Temmuz 2018 - 08:13
Reklam

 

Çin Blockchain Ekonomisi 1.5 Milyarlık Fonla Kalkınıyor!

 

Kripto paralara hayır, Blockchain’e evet

    Doğu Jiangsu eyaletinin başkenti olan şehir, Çin’in ilk halka açık Endüstriyel Toplu Zincir Zirvesi (IPCS) adlı projeyi başlatmak üzere Blockchain şirketleri ve hükümet araştırma enstitülerinden oluşan Pekin merkezli bir girişim olan Zhongguancun Blockchain Industry Alliance ile ortaklık kurdu.

   Yeni girişimin amacı, yeni sınır ötesi platformlar ile içerik, sağlık, enerji, fikri mülkiyet ve çevre koruma sağlamak ve Nanjing de Blockchain şirketlerinin şehre taşınmasına yardımcı olmak.

    UDAP Vakfı dahil olmak üzere yeni fondan ilk faydalanacak kullanıcılara, Zhongguancun Blockchain Industry Alliance Yönetim Kurulu Başkanı Yuandao, merkezi olmayan bir varlık platformu inşa etmelerine yardımcı olacak bir Blockchain ara katman projesi ile şunları açıkladı: "Blockchain teknolojisine adapte olan endüstriler, teknolojik anlamda bizi ileri taşıyacak önemli gelişmelere ön ayak olacaklar."

Çin Blockchain ekonomisi dev bir fonla kalkınacak

   Çin Komünist Partisi’nin sekreter yardımcısı da dâhil olmak üzere üst düzey hükümet yetkililerinin katılımıyla gerçekleştirilen bu son girişim, ülkenin Blockchain teknolojisine gittikçe artan sıcak tutumunun bir parçasını temsil ediyor.

   Geçtiğimiz ay Çin devlet televizyonu teknolojiyi övgüyle dile getirirken mayıs ayında Cumhurbaşkanı Xi Jinping, ülkenin yeni bir bilgi devrimi vizyonunun bir parçası olarak Blockchain’den söz etti.

   Şu an da kripto parayla alakalı düşmanca düşünceler de söz konusu. Bundan kaynaklı kripto topluluğu, Blockchain’deki bu olumlu gelişmelerin ülkenin tutumundaki herhangi bir değişikliği sağlayıp sağlayamayacağını yakından takip ediyor.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı'ndan duyuru! İşte detaylar...
KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı'ndan duyuru! İşte...
Merkezi Cezaevi Müdürlüğü ihale açtı. İşte Detaylar...
Merkezi Cezaevi Müdürlüğü ihale açtı. İşte Detaylar...