Reklam
  • Reklam
Cemal Gülercan kimdir? - Ekonomi Kıbrıs

Cemal Gülercan kimdir? - Ekonomi Kıbrıs

Girişimciliğin okullarda ders olarak okutulmasını istiyor, projeleriyle genç girişimcilere örnek oluyor. Ekonomi Kıbrıs Kim Kimdir köşemizde konuğumuz, GİAD Başkanı Cemal Gülercan.

Reklam
18 Ağustos 2017 - 01:07 - Güncelleme: 20 Ağustos 2017 - 09:58
Reklam

Aile şirketlerini yönetiyor, Genç İş Adamları Derneği'nin başkanlığını yapıyor, aynı zamanda birçok yeni yatırım projelerine imza atıyor. 

KKTC ekonomisinin genç girişimcilerinden Cemal Gülercan ile tanıştınız mı? 

Cemal Gülercan kimdir?

Cemal Gülercan 1985 yılında Lefkoşa'da doğdu. Bülent Ecevit Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra İngiltere'de Northampton Üniversitesi'nde iki yıl işletme üzerine eğitim aldı. 

Daha sonra adaya dönüp ülkedeki Üniversite ve çeşitli kurumlarda dış ticaret, finans yönetimi, girişimcilik ve stratejik yönetim dallarında eğitim almış, şu an ise Açık Öğretim Fakültesinde İktisat Eğitimine devam eden Gülercan 2012 yılından bu yana Genç İş Adamları Derneği’nde aktif görev almaktadır.

Aile şirketinde üçüncü nesil direktörü olan Gülercan, 1965 yılında dedesi Cemal Gülercan tarafından Lefkoşa Arasta bölgesinde faaliyete açılan dükkânlarıyla ticaret hayatına başladı.

Ardından babası Aktan Gülercan 1987 yılında daha kurumsal bir yapıya sahip Aktan Gülercan LTD adı altında kurduğu şirketle dünyanın çeşitli ülkelerinden ülke koşulları ve gereksinimlerine göre zücaciye, hediyelik eşya ve mutfak eşyaları ithal edip, tüm Kuzey Kıbrıs genelinde toptan dağıtım yapmaktadır.

EKONOMİ KIBRIS

 

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ethfinex'ten yeni içerik tokenleri!..
Ethfinex'ten yeni içerik tokenleri!..
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 24 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 24 Eylül 2018