Reklam
  • Reklam
Çalınan para 11 bin lira..

Çalınan para 11 bin lira..

Satış ve rezervasyon müdürü olarak çalıştığı iş yerinde müşterilerden aldığı parayı cebine atarak kayıplara karışmakla suçlanan Rahmi Yeşilkanat tutuklandı.

Reklam
28 Temmuz 2017 - 10:00
Reklam

Lefkoşa’da faaliyette olan Can Turizm isimli iş yerinde 2012 yılından bu yana satış rezervasyon müdürü olarak çalışan Rahmi Yeşilkanat’ın, müşterilerden temin ettiği yüksek miktarda parayı şirket muhasebesine yatırmadığı ortaya çıktı.

İş yerinin olayı fark ederek polise bilgi vermesi üzerine günlerdir aranan Yeşilkanat, bulunarak tutuklandı.

Zanlı Rahmi Yeşilkanat, tutukluluk talebiyle dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan, soruşturmanın yeni başladığına dikkati çekerek zanlının soruşturma maksatlı 1 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

İlk hesaplamalar 11 bin 100TL ve 4 bin 890 Euro

Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Vasıf Çağrıbey, zanlı Rahmi Yeşilkanat’ın “Müstahdem tarafından sirkat” suçundan tutuklandığını anlattı.

Polis memuru Vasıf Çağrıbey, Rahmi Yeşilkanat’ın Lefkoşa’da faaliyet gösteren “Can Turizm” isimli iş yerinde çalıştığı sırada Temmuz 2017 tarihinde müşterilerden şirket adına toplamış ilk hesaplamalara göre 11 bin 100 TL ve 4 bin 980 Euro nakit parayı şirket muhasebesine ödemeyerek çaldığını söyledi.

Çağrıbey, soruşturmanın çok yeni olduğuna vurgu yaparak incelenecek birçok emarenin olduğunu ve zanlının çalmış olduğu miktarın artmasının muhtemel olduğunu belirterek soruşturma maksatlı ilk etap da 1 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

 

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x