Reklam
  • Reklam
Burçin Döveç Golden Residence projesini Kıbrıs Emlak...

Burçin Döveç Golden Residence projesini Kıbrıs Emlak Merkezi'ne anlattı..

Kıbrıs emlak sektörünün gözü CNR Emlak Fuarı'nda attı. Kıbrıs ekonomisi için büyük önem taşıyan bu fuarı, Kıbrıs Emlak Merkezi de yerinde izledi. İşte Ekonomi Kıbrıs Prestige dergisinde yer alan röportajların detayları. Döveç Construction Direktörü Burçin Döveç, fuar izlenimlerini paylaştı, Golden Residence projesine dikkat çekti..

Reklam
09 Aralık 2016 - 01:34 - Güncelleme: 22 Aralık 2016 - 11:37
Reklam

Hangi projelerle katıldınız fuara?

Biz fuara 5 ayrı projeyle katıldık. Birinci projemiz yeni açtığımız ve bu fuarda tanıtımını yaptığımız “Golden Residence”. Üniversiteye yürüyüş mesafesinde bulunan, 90 konutluk, 12 katlı bir proje. Bunun dışında Salamis Otel’in karşısında bulunan, denize yürüyüş mesafesinde “4 Season Villa” olarak katıldık. Okula yürüyüş mesafesinde projelerimiz var, Yine Karpaz’a hayata geçecek “Karpaz 2” projemiz dikkat çekiyor.

Fuara ilgi nasıl?

Geçen yıl biz geldiğimizde Kuzey Kıbrıs’tan katılan 2-3 firma vardı. Ayırmış olduğumuz stantlar da küçüktü. Bu yıl Kuzey Kıbrıs’tan yaklaşık 13-14 firmayla katıldık. Daha büyük, 250 metrekarelik stantlarla geldik. Müteahhitler Birliği çatısı altında, birlik ve beraberlik içindeyiz. Şu an Kuzey Kıbrıs’a Türkiye’den ilgi var. Türkiye’de yaşanan son gelişmelerden dolayı insanlar yurtdışında yatırım yapma düşüncesinde. Onlar için de en uygun Kuzey Kıbrıs diye düşünüyoruz.

Güvenlik konusu önemli bir nokta. Bir de yatırımın kazanca dönme hızı var..

Tabii ki, yani Kuzey Kıbrıs’ın birçok avantajı var. Dediğim gibi, öncelikle yatırımların ilerde prim yapma olasılığı çok yüksek. Bunun dışında, ada ülkesinin ürünlerinin kira getirisi çok yüksek. Türkiye’de geri dönüş 25 yıllara dayanırken, Kuzey Kıbrıs’ta dönüşü 10-12 yıl. Dolayısıyla bu gibi diğer sebeplerle birlikte çok cazip bir yer.

Kıbrıs emlak sektörünün geleceği hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kesinlikle olumlu yönde gelişecek. Yani son 2-3 yıla baktığımızda Kuzey Kıbrıs’ta artan bir talep var. Kuzey Kıbrıs’ta 100 bine yaklaşan öğrenci sayısı, bunun yanında turizm sektörünün gelişmesi, Avrupa Birliği’ne girebilme olasılığının yüksek olması, adanın stratejik konumu malum.. Bunlara bir de Türkiye’den gelen su ile gelmesi planlanan elektrik eklendi. Bir de gaz projesi gündemde.

İşte tüm bunlar alt alta sıralandığı zaman, Kıbrıs adası herkesin ilgisini çekiyor. Bu da doğal olarak adadaki kısıtlı olan emlağın, değer yapmasını, prim yapmasını sağlıyor.

O zaman bu süreçte tanıtım büyük önem taşıyor. Değil mi?

Kesinlikle öyle. Biz Döveç Construction olarak dünyanın her yerinde bu tarz fuarlara katılıyoruz ve emin olun çok büyük yararlarını gördük. Ülkemizde bulunan diğer arkadaşlara da bunu dilimiz döndüğü kadar anlatmaya çalışıyoruz. Önümüzdeki fuarlarda daha geniş, daha kapsamlı Kuzey Kıbrıs’ı tanıtma fırsatı oluşturacağız. Böylelikle içe bağımlılık artmaz ve artık Kuzey Kıbrıs tanıtıldıkça ülkemiz daha iyi seviyelere gelebilir. 

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 18 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 18 Eylül 2018
"Türk lirası" Garanti Bankası ile daha avantajlı!..