Reklam
  • Reklam
BMW’de kripto para dönemi...
Reklam

BMW'de kripto para dönemi...

Kripto para teknolojisi hızla yayılmaya devam ediyor. BMW araçlar da artık kripto para ile satın alınabilecek...

Reklam
10 Temmuz 2018 - 09:49 - Güncelleme: 10 Temmuz 2018 - 10:47
Reklam

 

İngiltere’de kripto parayla BMW almanın önü açıldı

Bir BMW bayisi, kripto paralar aracılığıyla ödeme kabul edeceğini açıkladı. İngiltere merkezli Stephen James BMW, müşterilerin Bitcoin ile yeni araçlar için ödeme yapmasına izin verecek.

Stephen James, Londra ve Kent’teki şubeleri bulunan yetkili bir BMW bayisi. Bitcoin ödemeleri teklifleri sektör için önemli bir ilk ve günlük satıcılar potansiyelini takdir etmeye başladıkça, kripto paraların daha pratik kullanımları için ileriye giden yolu işaret ediyor.

 

BMW daha önce de sektöre adım atmıştı

Bu, Alman otomobil devinin Blockchain tabanlı teknoloji ile ilk etkileşimi değil. Şirket son zamanlarda bayiliklerin kiralık ve ödünç alınmış araçların kilometresini izlemek için Blockchain çözümlerini kullanmalarına izin veren bir program başlattı.

BMW aynı zamanda otomotiv endüstrisi için Blockchain uygulamalarının geliştirilmesini daha da ileriye götüren otomobil şirketlerinin bir konsorsiyumu olan MOBI’nin bir parçası.

Lokal anlamda etkili görülen bu tarz olayların kripto paraların adopsiyonu bakımından önemi tartışılmaz. Özellikle BMW gibi dev firmaların sektörde daha aktif bulunması, gelecek için önemli adımlar.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x