Reklam
  • Reklam
Blokchain teknolojisini kullanan robotlar icat edilecek!..
Reklam

Blokchain teknolojisini kullanan robotlar icat edilecek!..

Kripto paralarda son durum...

Reklam
03 Eylül 2018 - 08:41
Reklam

 

Blokchain teknolojisini kullanan robotlar icat edilecek!

 

Perakende devi Walmart, teknoloji biriminin Blokchain teknolojisini kullanan özerk robotlar inşa etmesi için patent başvurusunda bulunuyor.

Blokchain teknolojisini kullanan özerk robotlar müşteri hizmetlerine sunulacak

ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’nin resmi patent belgesine göre, “Otonom elektronik cihazların saha içi kimlik doğrulaması için bir sistem” adlı paten başvurusunda bulunan Walmart, uygulanacak teknoloji ile verilerin doğrulanması için “Blockchain anahtarları” kullanacak. Bu sürüm paketlerin robotlar tarafından müşterilere sunulması anlamına geliyor. Walmart’ın bu hamlesi, çevrimiçi perakende şirketi Amazon ile rekabetlerinde avantaj sağlamak için attığı bir adım olabilir.

Walmart’ın dağıtık defter teknolojisini (DLT) kullanmak istemesinin ana sebebi, bilgisayar korsanlarına uzlaşmasına karşı savunma mekanizmasını güçlendirmek. Walmart tarafından ürün satışı için bir pazar yeri de dahil olmak üzere; paket içeriğini, çevresel koşulları, konumu ve diğer ayrıntıları takip etmek için bir “Akıllı Paket” sistemi gibi bir dizi patent alındığı biliniyor. Diğer bir başvurusu ise paketleri fiziksel mağazalardan müşterilere aktaran teslimat uçaklarını takip etmeye yarayan yazılım içindi.

Walmart canlı gıda işinde Blockchain’e hazır

Şirketin başkan yardımcısı Frank Yiannas, Walmart’ın canlı gıda işinde Blockchain teknolojisini kullanmaya hazır olduğunu, bunun her bir ürünü takip etmek için gereken süreyi altı günden iki saniyeye düşüreceğini açıkladı. Blockchain teknolojisini çok hızlı benimseyen Walmart, işini gelecek çağa taşımaya kuşkusuz en yakın kuruluşlardan biri.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Kurumu münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Kurumu münhal duyurusu - Kıbrıs...
Bilmark Sanayi ve Ticaret Şti.Ltd. (Logo Yazılım Kıbrıs) münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Bilmark Sanayi ve Ticaret Şti.Ltd. (Logo Yazılım Kıbrıs) münhal...