Reklam
  • Reklam
Bitcoin yeniden yükselmeye başladı.
Reklam

Bitcoin yeniden yükselmeye başladı.

Bitcoin, yaşadığı kritik düşüşün ardından yeniden yükselmeye başladı.

Reklam
15 Ağustos 2018 - 11:58
Reklam

Bitcoin yeniden yükselmeye başladı. 

Bitcoin 15 Ağustos fiyatına dair önemli detaylar:

  • Bitcoin fiyatı için dün en kritik nokta 5.875 dolar civarlarına kadar düşmesiydi.
  • BTC için önemli bir destek alanı olan 5.800-5.900 dolar aralığı iyi korunmuşa benziyor.
  • 14 Ağustos tarihli Asya işlem saatleri sırasında yaşanan büyük düşüş, yerini daha sonra toparlanmaya bıraktı.

Bitcoin 15 Ağustos fiyat hareketleri

Dün Bitcoin ve kripto para piyasaları iki farklı havayı beraber yaşadı. Uzak doğu piyasalarının açılması ile büyük bir satış baskısına maruz kalan BTC, Avrupa işlem saatlerinde kayıplarını geri almaya başlayarak, 15 Ağustos işlemlerine pozitif bir görünümde başladı.

Bitcoin’in yakaladığı bu pozitif görünüm alıcılar tarafından da destek görünce içinde bulunduğumuz öğle saatlerine kadar Bitcoin de soluksuz bir yükseliş yaşadık. Bitcoin 5.858 dolar ile gördüğü dip fiyatı sonrası yaklaşık yüzde 10 kadar bir değer kazanarak fiyatını 6.483 dolara kadar çıkarmayı başardı.

Bu yaşanan ufak çaplı ralli ise Bitcoin fiyatını pozitif bölgeye taşımaya yetti. Ayrıca yaşanan yükseliş BTC/USD paritesini saatlik grafiğinde takip ettiğimiz 100 ve 200 HO seviyelerinin üzerine çıkardı. Bu durum bu hareketli ortalama seviyelerin dinamik ve sağlam bir destek noktası oluşturacağı anlamına geldiğinden olumlu bir durum olarak değerlendirilebilir.

Ayrıca yaşanan yükseliş ile geçen hafta takip ettiğimiz ve yine kararlı bir destek alanı olan 6,170 – 6.675 dolar bandına bir geri dönüş görüyoruz.

Alıcılar Bitcoin’i nereye kadar taşıyabilir?

 Bitcoin fiyatı 6.460 dolarlık değeri ile oldukça kritik bir seviyede bulunuyor. Şöyle ki kısa vadede daha önce üç kere denediği bu seviyelerden sadece birinde 6.600 dolar sınırına dayanmış olan BTC, diğer iki denemesinde bu çizgiyi geçemedi.

Bu sefer ki yükseliş de düşüş olmadan bu seviyelerin görülmesini sağladığından trendin yorulabilme olasılığı daha yüksek gözüküyor. 6.450 – 6.500 dolar bandı daha önce denendiği için ise karşımızda sağlam bir direnç olarak duruyor. Buna göre öğleden sonra işlemlerinde bu seviyelerden bir düzeltme muhtemeldir.

Fakat yukarı yönlü hareket yeni alıcılar ve long pozisyon (alış pozisyonu) açan mevcut yatırımcıların katılması durumunda muhtemel 6.350 dolar seviyelere kadar bir düzeltme hareketi gösterebilecek olan BTC/USD paritesinin bu seviyelerden yeni zirveler arayabileceğini söyleyebiliriz.

Nihayetinde geçilebilecek olan 6.500 dolar seviyesi sonrası ilk hedef ise 6.950 – 7.150 dolar aralığı olarak gözüküyor.

Olası bir fiyat gerilemelerinde ise saatlik grafikteki Hareketli ortalamaların oluşturacağı dinamik destek seviyeleri dikkatle takip edilmelidir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Near East Sigorta 6 farklı pozisyonda münhal açtı! - Kıbrıs İş İlanları
Near East Sigorta 6 farklı pozisyonda münhal açtı! - Kıbrıs...
Cardplus'tan kullanıcılarına SMS Plus hizmeti!
Cardplus'tan kullanıcılarına SMS Plus hizmeti!