Reklam
  • Reklam
Bitcoin stoğu kaybı önlemek için yeterli mi?
Reklam

Bitcoin stoğu kaybı önlemek için yeterli mi?

Gün geçtikçe değer kaybeden Bitcoin'in kaybı geri alınabilir mi?

Reklam
07 Temmuz 2018 - 09:34 - Güncelleme: 07 Temmuz 2018 - 10:30
Reklam

 

Jameson Lopp isimli Blockchain teknolojileri şirketinde çalışan mühendis, Temmuz ayında 187 milyar dolarlık Bitcoin’in toplamda kaybolduğunu açıkladı. Dünyada kripto para kullanımının sık sık artmaya devam ettiği yönünde açıklamalar yapan Jameson Lopp, siber saldırılarında buna eşit olarak artış gösterdiğini ve bu artışların bu ay içerisinde 6 milyon BTC’nin kaybolmasında etkili olmuş olabilecek olduğu açıklaması ile gündemi değiştirdi.

Kripto paralar konusunda tam anlamı ile zaten bir süredir ciddi bir bilgi kirliliği hakim iken siber saldırıların artması dolayısı ile kripto para borsalarının güvenlik harcamalarında artışlar olmuş, Binance dahi fazlası ile önlemler almak durumunda kalmıştı.

 

Güncel Değeri: 187 Milyar Dolar

Jameson Lopp, açıklamasında kripto paraların güncel kayıp değerinin 187 milyar dolar olduğunu ifade ederek, bu kaybın en yüksek oranda yaşandığını ve 6 milyon Bitcoin’in geri alınamaz şekilde kaybolduğunu belirtti. Sistemlerde kaybolan Bitcoin oranının %28.5 oranında olduğunu açıklayan Jameson Lopp, güncel olarak Bitcoin toplamının 15 milyondan daha fazla olamadığını, olmasının imkansız olduğunu açıkladı.

Yapılan bu açıklamalar konferansa katılan bazı katılımcılara pek fazla inandırıcı gelmezken, bazı kripto para kullanıcıları da durumu tartışmaya başladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x