Reklam
  • Reklam
Bitcoin milyarderi ile tanışın...
Reklam

Bitcoin milyarderi ile tanışın...

Bitmex CEO'su Oxford Üniversitesi mezunu olan Ben Delo, İngiltere’nin en genç milyarderi.

Reklam
04 Temmuz 2018 - 09:26 - Güncelleme: 04 Temmuz 2018 - 12:51

 

34 yaşındaki Delo, BitMEX’i 2014 yılında kurdu ve borsayı kurabilmek için günde ortalama 18 saat çalıştığını söyledi. BitMEX şu anda dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri ve 2 milyar dolar civarında bir günlük ticaret hacmine sahip. Bu Delo’nun başarısının bir göstergesi.

Delo, 2005 yılında Oxford’dan matematik ve bilgisayar bilimleri dalında birinci sınıf derece ile mezun oldu. Delo daha sonra IBM’de yazılım mühendisi olarak çalıştı ve JP Morgan'da başkan yardımcısı asistanlığı görevi yaptı. İngilizlerin en genç Bitcoin (BTC) milyarderi olan Delo, şu an Hong Kong’da yaşıyor.

 

Winklevoss kardeşler ilk Bitcoin milyarderi

Yaşam şekli olarak girişimci Bill Gates ile ABD’li milyarder yatırımcı  Warren Buffett’ı örnek aldığını belirten Delo, elindeki paranın büyük bir kısmını hayır kurumlarına bağışladığını söylüyor. Ocak ayında Bit Info Charts’in yaptığı araştırmada dünya çapında en az 35 en fazla da 200 Bitcoin milyarderi olduğu belirtiliyor.

Aralık ayında ise, Winklevoss Kardeşler Bitcoin milyarderi olan ilk kişiler olarak manşetlerde yer aldı. Winklevoss kardeşler, ellerinde tam 91.166 Bitcoin olduğu ve bunların değerinin yaklaşık 1.063 milyar dolar ettiğini söyledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1 sterlin ne kadar? 24 Nisan döviz kurları..
1 sterlin ne kadar? 24 Nisan döviz kurları..
Bitcoin fiyatları artmaya devam ediyor..
Bitcoin fiyatları artmaya devam ediyor..