Reklam
  • Reklam
Bitcoin madencilik maliyetlerinde yeni dönem!..
Reklam

Bitcoin madencilik maliyetlerinde yeni dönem!..

Bitcoin madencilik maliyetleri en aza mı indiriliyor? Diğer veri işlemleri, bu durumdan etkilenecek mi? İşte detaylar...

Reklam
30 Temmuz 2018 - 08:25 - Güncelleme: 30 Temmuz 2018 - 15:00
Reklam

 

Bitcoin Madencilik Maliyetlerinde Yeni Dönem!

 

Brookstone, şirketin Fas’ın güney sahilinde geliştirmeyi planladığı Bitcoin madenciliğini destekleyecek 900 megavat gücünde rüzgâr santrali inşa etmek için fon topluyor. Böylece Bitcoin madencilik maliyetleri yenilenebilir enerji kullanılarak asgari seviyelere çekilebilecek

New York merkezli özel sermaye şirketi olan Brookstone Partners, şu an da Fas’ta Bitcoin madenciliği geliştirme planlarının bir parçası olarak 900 megavatlık bir rüzgâr çiftliği inşa etmek için fon topluyor. 150 milyon dolarlık varlığa sahip olan şirket, Fas’ın güney kesimindeki Dakhla yakınlarında, Manhattan büyüklüğündeki uzak bir arazide hem kripto para kazanma ve hem de temiz enerji kullanarak verileri yönetme fırsatlarını keşfetti.

Planın yürütülmesi için, bu yılın başlarında, Brookstone, sunucularının yanında rüzgâr oluşumunu kullanarak veri işlemeyi yenilenebilir enerji ile birleştirmek projesi olan Soluna’yı kurdu. Şirketin CEO’su John Belizaire, enerji maliyetlerinin dünyanın en düşük fiyatları arasında olacağını iddia etti.

Yeni kurulan şirket bu yıl ICO’dan 100 milyon dolar fon toplamayı planlıyor. Ve Blockchain işlemlerini işleyen kripto madenciliğini ve veri merkezlerini çalıştırmak için kullanılacak olan ilk 36 megavatlık rüzgâr santrali inşa etmeyi planlıyor.

Rüzgar çiftliği Bitcoin madencilik maliyetleri ve diğer veri işleme maliyetlerini aşağı çekecek

Bloomberg tarafından bildirildiği üzere, tüm proje tamamlandığında toplam maliyet 3 milyar doları bulacak. Giderek artan zor hesaplamalar ile yeni Blockchainler oluşturmak için daha güçlü bilgisayarlar gerekli. Ve bu güçlü cihazlar çok kolay ısındığı için soğutma sistemlerine oldukça ihtiyaç duyuluyor. Bloomberg Yeni Enerji Finansmanına göre, bunların tümü potansiyel olarak madencilik faaliyetlerinden elde edilen gelirlerin yüzde 60’ını tüketiyor. Bu nedenle, son derece dalgalı olan kripto pazarında hayatta kalabilmek için, kripto madenciliği işletmelerinin temiz ve ucuz enerji kaynakları bulması gerekiyor.

Soluna’nın rüzgâr çiftliği geliştirme planının CEO’su Belizaire’den alıntı yaparak, projeye çok güvendiklerini ve bu projenin ekosistemde kalıcı olmalarını sağlayacağını söyledi. Bunun yanında artan maliyetlerden dolayı sektördeki bazı firmaların faaliyetlerini bu şartlarda sürdüremeyeceğini de iddia etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x