Reklam
  • Reklam
Bitcoin’in tekrar yükselişe geçmesi sağlanabilecek mi?
Reklam

Bitcoin'in tekrar yükselişe geçmesi sağlanabilecek mi?

Büyük bir gerileme yaşayan Bitcoin'in tekrar yükselmesi mümkün mü?

Reklam
02 Temmuz 2018 - 11:04 - Güncelleme: 02 Temmuz 2018 - 12:30

 

Bitcoin’in fiyatının ne zaman yükselebileceğini anlamaya çalışıyorsanız, teknik tablolara ve sağladıkları göstergelere bakmanız gerekebilir. Kripto sektörü geç olarak çok olumlu haberler aldı. Ancak hiçbiri kripto fiyatlarını önemli ölçüde artırmadı. Bu özellikle Bitcoin için de geçerli. Buna karşılık, bir teknisyen, Bitcoin fiyatının ralli yapmasına neden olabilecek fiyat seviyelerini gözden geçirdi.

 

Bitcoin fiyatının ralli yapmasına neden olabilecek seviyeler: 5.800-6.000 dolar

Bitcoin grafiğini inceleyen piyasa stratejisi şirketi Fundstrat’tan Robert Sluymer, 6.300 doların düşüş eğiliminin sona ermesi için kritik bir seviye olduğunu belirtiyor. Bitcoin‘in 15 günlük hareketli ortalama grafiğini Mayıs ayından itibaren inceleyen Sluymer, konuya yönelik şunları söylüyor: Ticaret açısından tehlikeli bir bölgedeyiz. Kısa vadeli düşünen bir yatırımcıysanız. 5.800-6.000 dolar bölgesinde kritik bir durma seviyemiz var: 6.300-6.400 dolarlık bir direnç seviyesi. Eğer fiyat bu direnci geçebilirse Bitcoin'in geri dönme şansı olabilir.

 

Bitcoin fiyatında neden düşüş yaşanıyor?

Robert Sluymer, Bitcoin fiyatının daha yükseğe çıkmasını sağlayacak tekniklere dayanan kararlar alan bir uzman olarak, Bitcoin’in gerçek bir geri dönüş için geçmesi gereken önemli bir seviyeye sahip olduğuna dikkat çekiyor. Sluymer, 15 günlük hareketli ortalama grafiğinin, piyasanın eğiliminin ne olduğunu anlamak adına oldukça iyi bir gösterge olduğunu belirtiyor. Sluymer, düşüş trendini tersine çevirmek için 7.000 doların şimdiye kadar çok kritik bir destek olduğunu söylüyor. Ancak analist, 7.800 dolarlık direncin kırılamaması nedeniyle şu anda bir genel düşüş yaşandığını ekliyor.

 

“Bitcoin destek seviyelerinin altına düşmezse fiyat yükselebilir.”

Analist, orta vadede Bitcoin için 5.800-6.000 doları çok kritik bir destek seviyesi olarak belirtiyor. Sluymer, fiyatların 5.000-5.500 dolar aralığına düşmesini önlemek için bu seviyelerin kırılmaması gerektiğini ekliyor. Ayrıca Sluymer Fundstrat’ın kurucu ortağı Tom Lee'nin Bitcoin’in 2018 yılında 25.000 dolara ulaşacağı tahmininin şu aşamada gerçekleşmesinin zor olduğunu söylüyor. Sluymer’e göre eğer Bitcoin destek seviyelerinin altına düşmemeyi başarabilirse, Bitcoin’in yükselmeye başlama ihtimali var. Analist yine de uzun vadeli işlem yapmadan önce fiyatın detaylı incelenmesi gerektiğini belirtiyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x